Восьмирічну вінничанку з рідкісною генетичною хворобою прооперували в Києві та чекають в США. ВІДЕО

Маленькій вінничанці із рідкісним захворюванням, зробили важку та свого роду унікальну стоматологічну операцію. Для цього дівчинку повезли у Київ, а вже восени вона полетить до США, де місцеві лікарі спробують допомогти та полегшити її загальний стан. 

Восьмирічна Ірина Химич має рідкісне генетичне захворювання – прогерію, також відому як синдром Хатчінсона-Гілфорда. Призводить до зміни шкірного покриву та внутрішніх органів, які обумовлені передчасним старінням організму.  У світі таких людей близько сотні, а в Україні Іринка взагалі єдина така дитина.

Нещодавно Іринка поїхала до столичної приватної клініки, де їй зробили складну стоматологічну операцію, повідомляють у сюжеті “Сегодня”, канал “Україна”.

 

Проблема виникла в тому, що організм дівчинки швидко старіє і тому в Іринки ростуть постійні зуби, коли молочні ще не випали. Це спричиняло дитині біль. Однак полікувати зуби виявилось не так просто – через захворювання у дівчинки дуже тендітна щелепа та маленький рот. Лікарям довелось майже місяць вивчати, як провести операцію дитині.

Щоб Іринка не хвилювалась перед операцією, лікарі пообіцяли подарувати їй подарунок за кожен вилікуваний зуб. Всього дівчинці полікували 10 зубів. Однак Іринка мріє ще про один подарунок – маленьку білу собачку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Маленька вінничанка з рідкісним захворюванням потребує допомоги

Під час операції Ірина перебувала під наркозом, а три групи фахівців – анестезіологи, хірурги та дантисти, які мусили бути готовими до будь-якої ситуації, адже хвороба надто рідкісна і майже не описана в медичній практиці. Щоправда, свою операцію лікарі записували на відео. Більше того – у приватній клініці відмовились брати кошти за операцію з наукового інтересу та співчуття до батьків дитини.

Водночас мама Іринки погодилась на присутність журналістів в операційній, аби люди більше знали про таку хворобу.

– Я й хочу донести до людей більше інформації, – розповіла Дана Химич. – Такі дітки взагалі народжуються, але дуже маленький відсоток виживання. Медицина йде вперед. Сподіваємось, знайдуть і від нашої хвороби лікування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Волонтерка підстриглась «під нуль», аби підтримати 7-річну вінничанку з рідкісним захворюванням. ВІДЕО 

Операція тривала понад 5 годин і на практиці виявилась складнішою, ніж очікували, але пройшла успішно.

– Ми планували зробити інтубацію – трубочку через ніс, тому що так стоматологам було б зручніше та більше місця в роті. Але в зв’язку із тим, що носик малесенький, це виявилось неможливо зробити. Тому прийняли інше рішення інтубації, – розповів професор і доктор медичних наук Ярослав Заблоцький. – Сьогоднішня процедура лікування зубів під наркозом у нашій клініці потрапить у всі світові підручники.

Лікарі з США також зацікавились маленькою вінничанкою і чекають на неї восени в одній з клінік Бостона. Саме там фахівці досліджують надзвичайно рідкісний синдром Хатчінсона-Гілфорда.

Поки ж Іринка виходила з наркозу, лікарі підготували їй чимало подарунків за поліковані зуби. Собачку ж обіцяють подарувати тоді, коли дівчинка повернеться з Америки.

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору