Восьма Літературна: “Літосвіта” випустить з Карпат нову “партію” молодих письменників

З 7 по 12 серпня відбудеться одна з найбільших неформальних літературних подій літа країни – Літературна школа в Карпатах.

Відомі письменники поділяться літературним досвідом і практичним інструментарієм письма. Серед лекторів –  відомі та професійні письменники, видавці, літературознавці та критики – Юрій Андрухович, Тарас Прохасько, Олександр Бойченко, Галина Крук, Ростислав Семків, Стаська Падалка і Оксана Пендерецька та інші.

Це вже восьма Літературна школа, на яку приїздять учасники зі всієї країни, серед яких багато вінничан. Ми запитали деяких з них про їхні враження від попередніх Літературних шкіл.

Марина Однорог, журналістка:

Літня літературна школа в Карпатах — це можливість змінити себе, свою літературу та погляди на літературний процес. Існуєш один “ти” до Літшколи, й уже інший “ти” – після неї. Адже нові знайомства, цікаві лекції, неформальне спілкування з лекторами та сама атмосфера Карпат, надихає на щось нове та змінює погляди на певні речі.

Особисто мені літшкола подарувала чудових друзів серед поетів та прозаїків, з якими у нас були і будуть ще спільні проекти. Це насправді надзвичайно круто розуміти, що люди, з якими ви жили в одній кімнаті чи їли за одним столом, потім виступають на твоєму фестивалі. Цей обмін дуже важливий, адже де ще ми можемо так пізнати людину та її творчість, як на Літшколі.
Я не знаю де ще в Україні можна побувати у подібному середовищі, а до того ж коли все організовано на дуже високому рівні. Звичайно, літшкола не зробить з тебе великого поета чи прозаїка, але 100% наповнить тебе знаннями і досвідом, який потрібно вміло використовувати. Тому тут окрема і  велика подяка Центру літературної освіти, що ви є і рухаєте молодий творчий процес в Україні.

Юлія Григорук, поетеса:

Літшкола – це міцна платформа для молодих авторів, які прагнуть навчитися писати сильні тексти, бажають поділитися своєю творчістю чи ідеями, почути досвідчених літераторів, знайти друзів та однодумців. А також для тих, хто згубив себе, шукає музу чи не знає, в який бік рухатися далі, щоб втілити мрії в реальність.
Це мистецький простір, у який хочеться повертатися знову і знову та люди, які вражають щирістю та міцним внутрішнім стержнем, і за лічені дні стають настільки  рідними, що навіть не уявляєш, як існувала без них всі ці роки… Це мальовнича карпатська місцевість, із якої варто черпати натхнення, у поєднанні з теплою творчою атмосферою та креативними особистостями, зібраними під одним дахом… Це незабутні лектори та неформальне спілкування, коли час минає настільки непомітно, що іноді за цікавезними розмовами забуваєш про сон і разом з купкою таких же відчайдухів зустрічаєш світанок… Це море вражень і позитивних емоцій, з якими ще довго не хочеться розлучатися…

У програмі: 20 годин лекцій та майстер-класів; 30 годин практичних занять (creative writing), аналіз і обговорення текстів учасників; літературні читання, веселі вечірки та барбекю паті; походи в гори, ранкова йога та літературні ігри; творча психотерапія, маса вправ для роботи над письмом;т6 днів неформального спілкування нон-стоп з лекторами і учасниками.

Детально про  VIII літературну школу можн апрочитати на сайті : www.litosvita.com

Автор: Літосвіта

Поділитись публікацією
Вгору