× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Восени у вінницьких “маршрутках” почнуть встановлювати валідатори для електронних квитків

Протягом серпня всі муніципальні автобуси, трамваї та тролейбуси обладнають валідаторами для зчитування електронних карток. Після цього почнуть роботу із маршрутними таксі. Вже у вересні розпочнуть видачу карток вінничанам.п

На сторінці «Вінницякартсервіс» повідомляють, що робота над встановленням бортового обладнання у громадському транспорті міста активно триває і наразі тривають перемовини із приватними перевізниками, адже планується що система електронного квитка також працюватиме у маршрутних таксі міста.

– До кінця серпня усі трамваї, тролейбуси та автобуси будуть облаштовані валідаторами, після чого розпочнеться активна робота над встановленням системи на бортах маршрутних таксі, – йдеться у дописі.

Представники підприємства вже провели зустріч із приватними перевізниками, представниками Департаменту енергетики, транспорту та зв’язку Вінницької міської ради й представниками Вінницької транспортної компанії, щоб обговорити, як вирішити певні наявні перешкоди та якнайшвидше запустити систему.

– Як і в кожному місті приватні перевізники не надто охоче ставляться до того, що в них будуть ставити якусь систему, яка в певному сенсі буде їх контролювати. Ми розуміємо, що готівка буде повністю фіксуватися, кількість пасажирів і тому подібне, – розповіла Vежі Вероніка Савчук, спеціаліст із маркетингу «Вінницякартсервіс». – Але ми поспілкувалися, були представники департаменту транспорту з міської ради, обговорили все і, в принципі, вони (перевізники – ред.) погодились. У нас там були деякі нюанси щодо встановлення самої системи безпосередньо у маршрутних таксі на кшталт «Мерседесів», тому що там не все зроблено для того, щоб можна було нормально розмістити бортове обладнання. Все це було обговорено і вирішено, яким чином має все відбутися.

Встановлювати систему у «маршрутках» будуть вже цьогоріч, щойно завершать роботу на муніципальних автобусах, трамваях та тролейбусах.

В коментарях до допису очільниця «Вінницякартсервісу» Катерина Бабіна зазначила, що вже у вересні планують розпочати оплату проїзду в транспорті за допомогою електронного квитка.

– Плануємо з другого вересня запустити 100 одиниць транспорту, з 15 вересня ще 100 і до першого листопада весь транспорт, – розповіла Катерина Бабіна.

Як пояснила Вероніка Савчук, у вересні ще працюватиме спеціальна фокус-група, яка тестуватиме систему на наявність певних можливих недоліків.

– Це будуть такі тестові маршрути. Ми зараз збираємо фокус-групу, до якої будуть входити представники пільгових категорій, які вже у нас оформлювали картки. У нас цих категорій 33 і ми намагались взяти з кожної одного представника. Також є представники студентів, учнів і безпосередньо люди, які не мають пільг. Ця фокус-група буде складатися зі ста чоловік і вони впродовж кількох днів тестуватимуть систему на маршрутах. Ми запускаємо (систему – ред.), щоб  зрозуміти наскільки це зручно і якщо виникатимуть якісь нюанси, то щоб до жовтня повністю все налагодити та усунути можливі проблеми.

Видача електронних карток вінничанам, які оформлювали їх на сайті «Вінницякартсервісу», розпочнеться вже у вересні. Наразі картки друкуються за кордоном, їх постачатиме чеська компанія «Mikroelektronika». У першій партії надійде 50 тисяч карток, для тих, хто вже оформлював картку протягом останніх місяців через сайт та безпосередньо на підприємстві.

Оформлення заяв на електронну картку вінничанина триває і у «Вінницякартсервіс» сподіваються, що в подальшому зможуть пришвидшити процес їхнього друку та видачі.

Додамо, раніше повідомлялось про те, що електронну систему оплати проїзду встановлять на 628 одиницях вінницького громадського транспорту, включаючи тролейбуси, трамваї та автобуси КП «Вінницької транспортної компанії», а також маршрутні таксі приватних перевізників. У червні в транспорті почали встановлювати перші валідатори для майбутньої оплати проїзду за допомогою електронного квитка.

 

З 22 травня у місті з’явилась можливість оформлювати муніципальні картки онлайн. Для цього необхідно лише внести усі свої дані на сайті. Детальніше про це читайте за посиланням ТУТ.

Фото Катерини Дядюк та зі сторінки Вінницякартсервіс

Читайте також: Зникаюча професія: скільки у Вінниці лишилося кондукторів та чи зникнуть вони взагалі?

Читайте також: Вінницький електронний квиток: нові деталі, хитрощі та “підводні камені”

 

 

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору