Ворожіння по книзі та розмальовування горнятка: вінничанок кличуть на “несерйозні” святкові посиденьки

Зібратися разом, зайнятися творчістю та поворожити на майбутнє за допомогою книги пропонують вінничанкам вже цього зимового вечора. Громадська організація “Вінницька Європейська Стратегія” влаштовує “Дружні посиденьки” з нагоди Дня Андрія.

Як розповіла представниця ВЄС Ірина Баранович, такий захід влаштовується вже другий рік поспіль і є безкоштовним. Та окрім головного, святкового ворожіння, що буде більше жартівливим, аніж серйозним, відвідувачки зможуть власноруч розмалювати спеціально підготовлені для цього чашки. Фарби – також спеціальні, як і пензлики. Готові розмальовані чашки можна буде забрати із собою.

“13 грудня – День пам’яті апостола Андрія Первозванного (у народі свято зветься “Калита”).

Вважається, що в цей день гріх щось робити без поважної причини, здавна заборонялася будь-яка інтелектуальна праця, бо є забобон, що в цей день від цього можна втратити розум.

Це день народного календаря, до якого приурочували Андріївський обряд «Калиту», суть якого полягає в переведенні юнаків та дівчат у дорослі вікові класи. День Андрія справді парубоцький день. Як і в значної кількості українських свят, в його обрядах проглядаються дохристиянські традиції” – Вікіпедія.

В цей день молодь влаштовує гуляння, а незаміжні дівчата в ніч на 13-те та 13-го ворожать на судженого.

Із собою організатори просять взяти хороший настрій, усім іншим необхідним для гарного вечора панянок буде забезпечено. Орієнтовна тривалість “посиденьок” – з 17:00 до 19:00.

Що ж стосується ворожіння, то воно буде незвичайним. Молоді жінки у якості головного інструменту для прогнозування своєї долі використовуватимуть одну із книжок відомого лікаря та телеведучого Комаровського. Організатори кажуть, що вже перевірили це гадання на собі й запевняють, що щонайменше все це дуже весело.

Участь у події безкоштовна, проте оскільки кількість місць обмежена, потрібна попередня реєстрація за телефоном: 0 (96) 777 09 95. “Посиденьки” відбуватимуться в офісі ВЄС, що за адресою вулиця 600-річчя, 80.

Головне фото – From-ua.com

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору