«Вони схожі на Януковича»: як водії реагують на «оранжевих хлопчиків» з проспекту Космонавтів

Минулої суботи, 15 квітня, на оновленому проспекті Космонавтів з’явились «хлопчики на скейтах» – фігури в оранжевому одязі поруч із «зебрами». Їх покликання – зробити водіїв обачнішими там, де часто пішоходами є діти.

Фігур встановили всього дві: поряд із пішохідними переходами біля школи №4, та поруч із дитячим майданчиком. «Хлопчики» одразу привернули до себе увагу всіх – багато вінничан робили із ними фото.

Минуло шість днів з моменту встановлення фігур і VежА вирішила розпитати вінничан про ставлення до них тепер.

Зокрема запитували про те, чи дійсно помітне зниження швидкості автівок, чи треба ще встановлювати подібні знаки водіям та врешті як самі водії ставляться до такого нововведення.

На самому проспекті людей небагато, автівок – також. Спостерігаємо деякий час за поведінкою водіїв, які перетинають «зебру»: практично всі розглядають «хлопчиків» із цікавістю. І гальмують, хоча, як тут не пригальмувати – компанію «помаранчевим» складають пристрої для обмеження швидкості руху.

  • Ви розумієте, воно все з часом «приїсться» – водії собі запам’ятають цей знак і вже не звертатимуть на нього жодної уваги, – каже вінничанка Наталя. – Така людська природа. Мені здається, що оті «лежачі поліцейські» роблять свою справу краще.

Інша мешканка, Катя, каже, що «хлопчики в оранжевому» дійсно здатні поліпшити ситуацію.

  • Вже здалеку починаєш придивлятися – фігури дійсно яскраві, помітні. Поки не можу сказати, наскільки добре вони вплинули на водіїв, але це точно гарна ініціатива. Розумієте, я от нещодавно з дітьми переходила дорогу по «зебрі» на зелене світло, а якийсь «шумахер» із «возмущєнієм» в очах ледь мене не збив. Тому всі методи хороші.

Водій Олег, який саме припаркувася неподалік переходу, спочатку неохоче коментував своє ставлення до «хлопчиків на скейтах», та врешті визнав, що здалеку вони дійсно спонукають призупинитись.

  • Такий колір важко не побачити здалеку, це в плюс. Я й так стараюсь не ганяти, а коли бачиш перед собою щось схоже дитину – тим паче. Думаю, це може врятувати комусь життя.

Вінничанин Сергій каже, що не все однозначно.

  • Взагалі воно добре – увагу яскраві фігури, звичайно, привертають. Але все залежить від рівня виховання самого водія. Не можу сказати, що ситуація суттєво змінилась. Особисто мені здається, що «лежачий поліцейський» набагато краще змушує водіїв гальмувати.

Пані Наталя розповідає водночас про свою думку та її сина та чоловіка, які є водіями.

  • Лиш мало цих фігур, треба більше. Бо поруч із цим переходом є ще один – там постійно поганий огляд. Та знаєте, в кого є совість, то той і без усяких знаків спинятиметься нормально біля «зебр». Бо водії тільки перший час трохи лякатимуться тих фігур, хтозна як довго.

Інша вінничанка, також Наталя, зауважує, що «хлопчики на скейтах» не тільки покращать ситуацію на даній ділянці дороги, а й взагалі по місту.

  • Навіть коли ці фігури вже всім набриднуть, совісний водій просто пам’ятатиме цей образ і буде уважний всюди, не тільки тут. Єдине що погано – всього їх два, це замало. Треба застосовувати  побільше і буде тоді всім добро.

Водій Павло каже, що фігури викликають у нього різні відчуття.

  • Вони чимось схожі на Януковича, цим привертають до себе увагу, – сміється Павло. – А якщо серйозно, вони корисні. Але й по собі, і по колегам помічаю, що поки я дивлюсь на них, втрачаю ситуацію з правого боку. Думаю, більшість водіїв дійсно гальмують обачніше, але ж хтось щоб просто фігури роздивитися. Наскільки їх «вистачить» – під великим питанням. Краще зробити якісніше освітлення у вечірній час, коли трапляється найбільше аварійних ситуацій.

Фото Андрія Завертаного 

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору