× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

“Вони бачать те, чого не помічаємо ми”: у Вінниці відкрилася виставка робіт “дітей дощу”

Хол Вінницької міськради сьогодні перетворився на виставкову залу – тут представили творчі роботи дітей з аутизмом. На кольорових мольбертах, а також на невеличких поличках розмістили близько 70 робіт.

Це картини та різноманітні дитячі вироби: паперові квіти, листівки та навіть птахи. Дивлячись на них навіть не уявляється, що зробили їх “діти дощу” віком від 3-х до 13 років. Виставка приурочена до Міжнародного дня поширення інформації про аутизм, який відзначають 2 квітня.

  • До сих пір невідома природа виникнення аутизму. Наші дітки дуже часто залишаються один на один з собою, також їхні думки та сприйняття світу досить глибоке, тому їх і називають “діти дощу”, – пояснює  організаторка виставки Олеся Самойленко.

Зі слів координаторів акції, у таких дітей є труднощі із соціальною взаємодією та комунікацією. Окрім цього, їм досить тяжко дається пізнання абстрактних понять.

  • Проте аутизм дає інший погляд на світ – вони бачать те, чого не можемо помітити ми, – розповідає пані Олеся.

Організатори акції разом з представниками Міської ради нагородили пам’ятними дипломами та невеличкими подарунками 34 дитини.

На відкритті виставки усіх до сліз розчулив 11-річний Денис – хлопчик заспівав пісню про маму. У цей час інші дітки запросили до танцю своїх батьків.

  •  Спочатку було досить мало інформації, люди закривались від нас. Я дуже вдячна за те, що зараз нас підтримують подібними акціями. Також хотілось, аби в нас був спеціалізований центр для дітей з аутизмом, як у інших містах України, – розповідає вінничанка Антоніна, мама 13-річного Сашка.

Син пані Антоніни для виставки намалював вербові котики. Зі слів матері, він досить непосидюча дитина.

Організатори планують, що роботи дітей, окрім холу міськради, можна буде побачити також у торговельному центрі «Sky Park», у бібліотеці ім. Тімірязєва та у Будинку дітей та юнацтва. Також інтегрувати цих особливих діток у суспільство планують завдяки різноманітним майстер-класам. Один із таких – розпис імбирного печива.

Власне виставка дитячих робіт у холі приміщення міської ради експонуватиметься до кінця цього тижня та завершить свою роботу 2 квітня.

Автор: Олексій Мацкевич

Поділитись публікацією

Інші новини

Вгору