× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

“Водоканал” заявив про злив хімічних речовин у Південний Буг

Комунальне підприємство “Вінницяоблводоканал” заявило про чергове забруднення сільськогосподарською хімією води у Південному Бузі.

Внаслідок зливу гербіциди із полів та садів, у річці загинула значна частина водоростей, через щодо вода в кранах вінничан знову набула неприємного запаху. Про це Водоканал повідомляє на своєму офіційному сайті.

“На нашу думку, саме гербіциди потрапили у воду Південного Бугу протягом останньої доби. Це призвело до загибелі значної частини водоростей: їх кількість зменшилась з 63750 в 1см3 (мл) до 51250 в 1см3 , що в свою чергу призвело до погіршення запаху води. Технологія очищення питної води дозволяє очистити воду від забруднюючих речовин до безпечного рівня. Проте, в такій ситуації усунути повністю запах неможливо без шкоди для здоров’я населення. Це означає, що водоканал свідомо не йде на хлорування води високими дозами хлору з метою “маскування” проблеми з запахом. Сьогодні наша вода залишається безпечною незважаючи на незвичний запах”, – ідеться в повідомленні комунального підприємства.

На “Водоканалі” нагадують, що подібна ситуація повторюється вже третій рік поспіль: комунальники намагаються з цим боротися, однак стверджують, що не можуть забезпечити якість кінцевого продукту, якщо забруднене джерело.

“Нам всім потрібно усвідомити, що можливості технологій обмежені. Жодна технологія світу нам не допоможе, якщо наше джерело водопостачання перетвориться у забруднений відстійник. Якісний продукт можна отримати лише з якісної сировини” – ідеться в повідомленні.

Окрім того комунальники зазначають, що неодноразово зверталися до органів влади з вимогою вплинути на ситуацію, однак загалом нічого не змінюється: “Дуже багато залежить від свідомості безпосередніх власників (чи орендарів) землі, які в гонитві за гарним врожаєм та прибутком, засаджують поля впритул до самої води, використовують надмірну кількість (інколи сумнівної якості) гербіцидів та добрив. В результаті все це з опадами потрапляє в Південний Буг, з якого п’є воду населення трьох міст нашої області. В підсумку водоканали Вінниці, Хмільника та Калинівки борються з наслідками людської байдужості, жадібності та відсутністю екологічної свідомості”.

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору