× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Водоканал: у Вінниці хлору лишається на тиждень, подача води може бути припинена

Запасів хлору на “Вінницяоблводоканал”, аби дезінфікувати воду в міському водогоні лишається на сім днів. За умови, якщо кризова ситуація навколо зупинки “Дніпроазоту” не буде вирішена, підприємство не виключає припинення водопостачання. 

Про це увечері 16 липня Vежу повідомив головний інженер “Вінницяоблводоканал” Олег Шведов у відповідь на запитання наших кореспондентів. За словами фахівця, інформації про вирішення кризи на водоканалі наразі не мають, питання вирішується “на рівні міністерств”. Водночас головний інженер зазначив, що у випадку, якщо нові поставки хлору не надійдуть до Вінниці у зазначений час, то “просто не буде води”.

ОДА: “Колапсу не буде”

Зазначимо, що на спеціальному брифінгу в ОДА, заступник голови Облдержадміністрації Василь Броварник заявив, що ситуація перебуває під контролем, хоч і лишаєтся напруженою. З його слів станом на 13 липня запасів хлору на водоканалі лишалося на 14 днів, а з огляду на планову зупинку водопостачання, яке розпочнеться 16 липня, термін централізованого водопостачання можна продовжити ще на дві доби. Броварник заявив, що тривають перемовини про надходження хлору на водоканали країни з інших країн: зокрема з Румунії, Польщі або Білорусі.

– Нині Вінниця використовує 77-80 тисяч кубів води щодоби, 1 тонну хлору. Також з поверхневих джерел бере воду Калинівка, Хмільник. В них запаси дещо менші за Вінницю – приблизно 60-80 кілограмів хлору на добу. В них теж є запаси. Я маю інформацію, що усі області мають приблизно однакові запаси хлору. Максимально в Україні є запасів на 20 днів. Місто Вінниця – приблизно так само.

За словами Броварника, якщо із іншими постачальниками не вдасться досягнути домовленостей – Вінницяводоканал зможе (без хлору, але із застосуванням інших реагентів) забезпечити вінничан водою, що буде якісна по хімічним показникам, але – не по мікробіологічним.

– Тобто вода буде очищена та прозора, її можна використовувати для купання, але не можна пити без щонайменше кип’ятіння. В разі найгіршої ситуації, якої я вважаю не буде – можливо буде обмежений графік подачі питної води, людям розвозитимуть питну воду з артезіанських свердловин, також є бутильована вода в магазинах та чиста вода у криницях, – сказав Броварник.

Та водночас чиновник зазначив, що у разі використання інших реагентів доведеться повністю переобладнати систему очищення, що буде коштувати доволі дорого й триватиме довго. До того ж, за словами Броварника, саме рідкий хлор є найкращим засобом очистити та знезаразити воду.

– Минулого тижня в нас було засідання комісії з надзвичайних ситуацій і зважаючи на ситуацію, ми дозволили «Водоканалу» без застосування тендерних процедур, а переговорних – шукати інші спеціалізовані підприємства-постачальники, – додав чиновник. – Колапсу не буде.

Вінницька міська рада: “Готові до надзвичайної ситуації”

Раніше начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційної і оборонної роботи та режиму секретності Вінницької міської ради Олег Парфілов заявив Vежі, що у випадку ескалації ситуації, Вінниця готова до вжиття екстрених заходів. Зокрема, передбачається підвіз питної води для населення за рахунок мобілізації відповідних підприємств, котрі займаються постачанням бутильованої води з артезіанських свердловин.

Нагадаємо, що у зв’язку з “хлорним колапсом” під загрозою повного припинення водопостачання лишилося дві третини країни. Монопольний постачальник хлору в Україні – підприємство “Дніпроазот” – припинило свою роботу. Формальна причина зупинки: нерентабельнісь виробництва, викликана здорожчанням ціни на газ. Галузеві та політичні експерти також припускають, що подібна ситуація могла виникнути через бажання політичного тиску на керівництво держави з боку власників “Дніпроазоту”: Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова. 

Україна готується до відключення води

Як пише “Українська правда”, на Дніпропетровщині КП ДОР “Аульський водовід” повідомляє, що на підприємстві склалась надзвичайна ситуація. У зв’язку з відсутністю поставок рідкого хлору від ТОВ “Аульська хлоропереливна станція”, яка не в змозі виконувати умови договору поставки внаслідок зупинки виробництва на AT “Дніпроазот”, на підприємстві залишився запас хлору до 9:00 год 17 липня 2018 року. Через відсутність реагенту для знезараження води, “Аульский водовід” може припинити постачання питної води споживачам міст Дніпро, Кам’янське, Верхньодніпровськ та прилеглих населених пунктів Дніпропетровського, Криничанського та Верхньодніпровського районів з 9:00 год. 17 липня 2018 року.

У Харкові водопостачання може припинитися вже цієї суботи. 

Раніше повідомлялося, що у зв’язку з “хлорною кризою”, свою роботу можуть призупинити найбільші підприємства в Україні, які виготовляють напої: зокрема йдеться про торгові марки Coca Cola, Pepsi та Carlsberg.

Читайте також: Україна припинила виробляти хлор: на Вінницькому водоканалі запасів лишилося на 7-10 днів

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору