«Водоканал» почав відключення води у багатоповерхівках Вінниці за борги

З понеділка, 8 серпня, у Вінниці залишились без води чотири багатоповерхівки. «Вінницяоблводоканал» відімкнув водопостачання через борги.

Як повідомляється в сюжеті телеканалу «ВІТА», зокрема мешканці будинку по вулиці Гонти, 19 заборгували підприємству понад 47 тисяч гривень.

Начальник відділу збуту КП «Вінницяоблводоканал» Ігор Ніколенко пояснює, що ці споживачі сплачували рахунки, але не в повному обсязі.

  • При нарахуванні певної суми вони сплачували 50-60 %, а останні два місяці розрахунків взагалі не здійснювалося.

Свої радикальні дії представники підприємства пояснюють тим, що неодноразово попереджали мешканців про можливе відключення водопостачання за борги, та зворотної реакції від споживачів не було.

У свою чергу, люди вважають такі дії не справедливими, адже води у квартирах сумлінних платників тепер також немає води.

  • Їсти ж треба зварити, покупатись та поприбирати, – каже мешканка багатоповерхівки Лілія Погребняк. – Я розумію: є люди, які не мають можливості заплатити, але ж інші – не винні.

Де у Вінниці ще 5 днів не буде гарячої води – перелік вулиць

Журналісти намагалися зв’язатись із головою місцевого ОСББ та з’ясувати, чому виникла така заборгованість. Втім останній протягом дня не знайшов часу для зустрічі. Сказав, що якраз займається цим питанням у «Водоканалі».

У той же час у підприємстві зазначають, що воду не увімкнуть, допоки люди не сплатять борг.

  • Якби було звернення від голови ОСББ про реструктуризацію заборгованості, ми би пішли на поступки. Але при цьому обов’язковою умовою є оплата 30% від суми заборгованості, – пояснює Ігор Ніколенко.

У Вінниці наразі дев’ять ОСББ мають великі борги перед «Водоканалом», п’ять з яких сплатили частину суми, решті того ж 8 серпня воду все-таки відключили.

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору