× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

«Водоканал» не пустив вінницьких журналістів на презентацію роботи земснаряду. ФОТО

Сьогодні, 20 червня, вінницьких журналістів було запрошено на презентацію роботи земснаряду на території обласного комунального підприємства “Вінницяоблводоканал”. 

Однак, попри офіційні запрошення та прес-анонси, на територію підприємства не пропустили абсолютну більшість працівників ЗМІ, які прибули на презентацію. Без пояснень ситуації, побачити анонсовану роботу земснаряду пропустили лише двох обраних журналістів та одного відеооператора.

  

Зазначимо, що ймовірно на презентації демонстрували роботу земснаряду вартістю 5 мільйонів 950 тисяч гривень, що мав почати використовуватись із 15 червня, після закінчення нерестового періоду, про що VежА писала раніше. Демонстрація техніки – землесосного снаряду НСС 800/400 з фрезою – відбулась 19 квітня на набережній Південного Бугу біля Староміського мосту, за участю очільників профільних організацій, та зокрема Валерія Коровія, очільника Вінницької ОДА. 

Земснаряд – плавуча машина, призначена для відокремлення ґрунту, піску, мулу від дна водойми, підйому їх над рівнем води та транспортування до місця призначення.

Як пояснив представник “водоканалу”, якого представили як “начальника режимного об’єкту”, журналістів не пустили на презентацію через “попередні домовленості” та “розпорядження керівника”. 

На запитання інших журналістів про те, навіщо ж вони приїхали, “начальник режимного об’єкту” та кілька інших співробітників структури зазначили, що вони (журналісти, які не потраплять на об’єкт) зможуть взяти коментарі Андрія Гижка (перший заступник голови обласної державної адміністрації) та інших учасників презентації та уповноважених розповідати про земснаряд, але не заходячи на територію “режимного об’єкту”. Також журналістам пообіцяли надати фотоматеріали. 

Зазначимо, що в прес-анонсі ОДА, розісланому місцевим ЗМІ, не було вказано про жодні обмеження для журналістів. Окрім того, раніше на територію “водоканалу” безперешкодно впускали всіх журналістів під час публічних презентацій. Наприклад, коли “водоканал” розкривав деталі реконструкції очисних споруд.

На уточнюючі запитання журналістів Vежі про те, чому були відібрані саме ці журналісти і саме в такій кількості, представники підприємства відповідати відмовились. Так само представники “водоканалу” проігнорували запитання, чому раніше на територію “режимного об’єкта” був безперешкодний доступ для всіх вінницьких ЗМІ.

Фото Ольги Мірошниченко

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору