Водії ігнорують пішоходів та «гасають»: вінничанин просить владу встановити світлофор на перехресті неподалік гімназії №2

Пішохідний перехід неподалік школи-гімназії № 2, що по вулиці Соборній, є небезпечним – зокрема через те, що водії ігнорують пішоході там просто не пропускають їх.

Відтак на сайті міських петицій вчора, 22 лютого, було розміщено петицію, у якій вінничанин Володимир Уманець просить владу встановити на цьому переході світлофор. При цьому без кнопки – щоб не ускладнювати рух транспортних засобів.

«Складність переходу, особливо для батьків з дітьми і безпосередньо для дітей, людей похилого віку, та й взагалі для будь-кого, полягає в тому, що водії просто ігнорують пішоходів.

В двох напрямках руху рухається по два ряди машин. І, навіть, якщо перший ряд зупинився, починаєш переходити, а наступний ряд – найчастіше не зупиняється, взагалі – проноситься просто поруч. І стоїш, не знаючи, чи повертатись, чи на свій ризик йти вперед» – пояснює автор петиції.

Володимир Уманець наголошує, що оскільки неподалік переходу – школа та парк, то «такий стан речей є недопустимим» та наводить умови згідно ДСТУ 4092-2002 щодо необхідності встановлення світлофорів та відповідність цим умовам зазначеного переходу:

  1. «Протягом 8-годинного робочого дня середньогодинна інтенсивність руху транспортних засобів не менша 400-900 авто по головній дорозі (у даному випадку – це Соборна) та 75-200 по другорядній (вулиця Хлібна) – перевиконується.
  2. Протягом 8-год. робочого дня середньогодинна інтенсивність руху транспортних засобів не менша: 600 од./год (для доріг з розділовою смугою — 1000 од./год) головною дорогою в двох напрямках; 150 пішоходів переходять проїзну частину в одному найбільш завантаженому напрямку в кожну із тих же 8 год. – теж саме – виконується.
  3. Існує проміжок часу в 1-ну годину, протягом якого виконується умова 2. – виконується
  4. Умови 1 та 2 одночасно виконуються за кожним окремим нормативом не менше ніж на 80%.
  5. За останні 12 місяців на перехресті скоєно не менше трьох дорожньо-транспортних пригод, яких можна було б запобігти за наявності світлофорної сигналізації (наприклад, зіткнення транспортних засобів, що рухаються з поперечних напрямків, наїзди транспортних засобів на пішоходів, що переходять дорогу, зіткнення між транспортними засобами, що рухаються в прямому напрямку та тих, що повертають ліворуч із зустрічного напрямку). До того ж умови 1 або 2 повинні виконуватись не менше ніж на 80%. – по цій умові інформація відсутня».

Як наголошує Володимир Уманець, згідно ДСТУ «Транспортні світлофори типів 1, 2 і пішохідні світлофори треба встановлювати за наявності хоча б однієї із таких п’яти умов».

Станом на сьогодні звернення набрало 41 підпис із 350 необхідних. Підписати петицію можна ще протягом 13 днів – до 7 березня.

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору