“Вірогідно, це були спецслужби”: у “Чорному Комітеті” розповіли, кого підозрюють в нападі на своїх активістів. ФОТО

Сьогодні, 5 лютого у конференц-залі галереї “XXI” відбувся брифінг представників “Чорного Комітету” з приводу нападу, який стався на активістів наприкінці січня.

Як пояснили самі постраждалі “чоркомівці” Денис Котов та Владислав Дорош, найбільш вірогідними організаторами нападу вони вважають представників українських спецслужб.

  • Ми вважаємо, що до цього можуть бути причетні ці люди, позаяк напередодні на нас виходили представники спеціальних служб з пропозиціями про “співпрацю”. Зважаючи на зростання наших лав і посилення позицій у громадському секторі, ми почали становити для них певний інтерес і загрозу. Такі пропозиції ми відкинули, тож можливо цей напад – це їхня реакція на нашу непідконтрольність, – заявив Денис Котов.

Окрім того в якості аргументу на користь цієї версії, Котов назвав факт зламу його особистої пошти та публікацію персональної переписки активістів у Мережі.

Відповідаючи на запитання журналістів про участь “Чорного комітету” в конфлікті навколо спорудження меморіалу Небесній Сотні на одноіменній площі, Котов заявив, що “ЧорКом” не є учасником протистояння і в силових акціях навколо пам’ятника участі брати не буде.

– Ми розуміємо, що йдеться про кілька десятків пенсіонерів, які незадоволені ситуацією. Звісно, ні в кого з нас рука на них не підніметься, а раптом в подібних діях буде помічений хтось з наших активістів – ми будемо застосовувати до таких покарання аж до виключення їх з лав “Чорного Комітету”.

За словами Котова, “переосмисливши певні речі”, з цього моменту він складає із себе повноваження координатора “Чорного комітету” у Вінниці та передає їх Владиславу Дорошу – також постраждалому під час нападу.

У своєму виступі на брифінгу Дорош, який досі перебуває в гіпсі та користується ціпком, зазначив, що “Чорний комітет” і надалі займатиметься боротьбою із незаконним гральним бізнесом у Вінниці, а також займатиметься “просвітницькою роботою серед молоді”.

Фото Андрія Завертаного

This slideshow requires JavaScript.

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору