Вірогідно коротке замикання: у Вінниці чекають висновку експертів щодо пожежі в центрі міста. ФОТО

Однією з причин пожежі, що сталася у Вінниці по вулиці Миколи Оводова, 46, може бути коротке замикання електропроводки. Займання відбулося у мансардному приміщенні, що розташовувалося над другим поверхом будівлі під самим дахом.

За словами Олександра Кутового, начальника прес-служби головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області, частину меблів та комп’ютерної техніки вдалося врятувати, втім саму будівлю, звісно, очікує суттєвий ремонт.

вулиця Миколи Оводова, 46

   

Олександр Кутовий повідомив, що точну причину займання повинні протягом 10 днів назвати фахівці, але через велике навантаження на електромережі, коротке замикання є цілком ймовірним.

– Щоб потрапити всередину, довелося прорубати шифер, але загалом локалізувати та загасити пожежу вдалося вчасно. Площа займання складала 250 квадратних метрів, там, де розташовувалась юридична контора. Для ліквідації пожежі було задіяно п’ять одиниць техніки, 28 рятувальників, – сказав Олександр Кутовий, представник прес-служби ГУ ДСНС у Вінницькій області.

   

Попри висловлювання деяких перехожих та зокрема мам із дітьми, що дах будівлі може зірватися й відтак його рештки можуть розлетітися навколо – пожежним справді вдалося вчасно виявляти місця, де кілька разів спалахував вогонь та вчасно їх гасити.

Повністю загасити пожежу вдалося о 16:01. Після того, як дим зник, рятувальники згорнули гідранти, а рух вулицею було відновлено. Після цього на даху ще спостерігалася певна задимленість, але як пояснив Олександр Кутовий, таке явище є нормальним, оскільки це просто випаровується вода. Також очільник відділу повідомив, що для того, щоб контролювати ситуацію, на місці на певний час залишається представники ДСНС.

Щодо того, чи був дим від пожежі токсичним, Олександр Кутовий зазначив:

– Звісно, сучасна пожежа – дуже токсична, зокрема через комп’ютерну техніку та ізоляцію пластикову, та меблі.

Як виглядала пожежа з повітря та інформацію про початок пожежі можна переглянути за цим посиланням.

Фото Ольги Мірошниченко

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору