× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

«Вінницяоблводоканал» закупить 140 тонн хлору на понад 6 мільйонів

Вінницький «Водоканал» має намір укласти договір на купівлю рідкого хлору у підприємства «Дніпроазот». Вартість 140 тонн – 6 мільйонів 609 тисяч 120 гривень.

Відповідне рішення про закупівлю за спрощеною переговорною процедурою підприємство оприлюднило на сайті публічних закупівель ProZorro. Згідно зазначеної очікуваної вартості, за одну тонну «Вінницяводоканал» готовий сплатити 47 тисяч 208 гривень.

Також зазначено, що постачальник підтвердив можливість постачання хлору на період липень-грудень поточного року.

Як повідомляється, ще 4 липня з метою недопущення надзвичайної ситуації регіонального рівня пов’язаної із відсутністю хлору та з метою запобігання припиненню постачання питної води населенню Вінниці, відбулося позачергове засідання Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Вінницької облдержадміністрації.

За результатами роботи комісії було прийнято рішення рекомендувати КП “Вінницяоблводоканал” здійснити закупівлю хлору рідкого за спрощеною переговорною процедурою.

Згідно п. 2 ч. 2 ст. 35 Закону замовник має право застосувати переговорну процедуру закупівлі, як виняток, у випадку, відсутності конкуренції на відповідному ринку, внаслідок чого договір може бути укладено лише з одним постачальником, за відсутності при цьому альтернативи. Відповідно до експертного висновку № В-365 від 20.07.2018 р. Вінницької торгово-промислової палати – єдиним виробником хлору рідкого на території України є АТ “Дніпроазот”. Відтак нині триває період прийому оскаржень щодо кваліфікації учасника, що завершиться 6 серпня.

Зазначимо також, що нещодавно вінницький “Водоканал” налагодив поставки рідкого хлору для знезараження води. Певну кількість закупили в Румунії, через що вартість хлору зросла майже вдвічі.

Нагадаємо, що 12 липня стало відомо про те, що єдине підприємство України з виробництва рідкого хлору зупинило свою роботу. За офіційною версією, зупинка підприємства сталася через підвищення ціни на газ, а за іншою версією, група “Приват” Коломойського та Боголюбова зупинила підприємство з метою політичного тиску на керівництво держави.

Вже за декілька днів стало відомо, що у Вінниці запасів рідкого хлору залишилось лише на тиждень і перед областю постала загроза відключення води.  Та ще до критичної ситуації стало відомо, що “Дніпроазот” вирішив відновити роботу та поставку рідкого хлору водоканалам країни.

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору