Вінниця згадала “Першу хвилину миру” після Другої світової. ФОТОРЕПОРТАЖ

Сьогодні, 8 травня Вінниця долучилася до всеукраїнської акції “Перша хвилина миру”. О 21:00 на Європейській площі біля Вежі Артинова кілька десятків містян прийшли відзначити день капітуляції нацистської Німеччини і послухати пісні про війну.

У не типово холодний травневий вечір ще за 15 хвилин на дев’яту на сходах, зо ведуть до меморіалу слави вийшли хорові колективи міста та області. У сценічних костюмах на холодному вітрі, вони виконували пісні про війну, перемогу і життя на війні.

 

 

Захід тривав понад годину, за цей час на імпровізованій сцені виступили жіночі, чоловічі та змішані хори, а також сольні виконавці. Деякі перехожі, проходячи повз захід цікавилися, чому відзначення сьогодні, а не 9-го травня: у відповідь не всі змогли розповісти, що саме відбулося саме восьмого травня.

     

8 травня 1945-го року о 22:40 за Київським часом вступило в силу капітуляція нацистської Німеччини, саме у цей день в Україні вже кілька років відбувається акція “Перша хвилина миру”.

У випадку Вінниці відзначення все ж вирішили перенести з 22:40 на 21:00, аби більше містян мали змогу до неї долучитися.


Фото Андрія Завертаного


                                      

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору