Вінниця посіла третю сходинку в рейтингу “прозорості” міст України

Вінниця посідає третє місце в рейтингу прозорості 50 найбільших міст України.

Як повідомляється на сайті міськради, Словацьким інститутом економічних і соціальних реформ та Міжнародним центром перспективних досліджень було сформовано рейтинг “Прозорість 50-ти найбільших міст України” за підсумками 2017 року.

Шляхом опитування населення українських міст дослідники вивчали аж 77 параметрів прозорості. Серед них: інформаційна політика, розпорядження майном територіальної громади, землекористування та будівельна політика, державні закупівлі, складання бюджету, адміністративні, комунальні та соціальні послуги, професійна етика та конфлікт інтересів, кадрова політика, участь громадян тощо. Під час досліджень використовувалась методологія, яку застосовувала Transparency International Словаччина під час реалізації схожого проекту.

Результати досліджень ґрунтуються на даних, які були отримані з опитувальників, направлених до 50 міських рад, відповідей на запити на інформацію, що направлялись через третіх осіб, а також на відкритій інформації з сайтів міських рад.  

Таким чином, посідаючи третє місце в рейтингу, Вінниця прозора на 68,8%. На першому місці Суми – 72%, а на другому Львів – 69,6%. Останнє місце в рейтингу зайняв Ізмаїл, тамтешній рівень прозорості становить 26,9%.

В результаті аналізу отриманих даних Міжнародний центр перспективних досліджень з’ясував, що загальний середній показник прозорості в містах зріс. Якщо в 2016 році він становив 42,88%, то в 2017-му – 51, 38%.

Також аналізували “Фінансове здоров’я бюджетів міст та регіонів України”. Так, узагальнений показник фінансового становища міст становить 6,0 балів, зрісши на 0,4 бала у порівнянні з минулими роками. Найкращу динаміку демонструють Вінниця, Житомир та Кропивницький.

Нагадаємо, що раніше Вінницю також визнали третім “найпрозорішим” містом в Україні за рейтингом Prozorro.Продажі. Тоді Вінницю обігнали лише міста Маріуполь та Покров.

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору