Вінниця вперше прийматиме кубок Європи з хокею на траві EuroHockey Club Challenge

За останні 12 років це вже втретє Вінниця зустрічає чемпіонат Європи, однак вперше – кубок Європи Challenge 1. Змагання відбуватимуться з 2 по 5 червня.

За словами головного тренера збірної команди України з хокею на траві, старшого тренера збірної команди області Павла Мазура, підготовка розпочалася ще восени минулого року, тому сподіваються, що змагання пройдуть на високому організаційному рівні. Нині акцент на психологічній готовності гравців перемагати вдома, коли тиск та відповідальність – більші, ніж на виїзді.

  • Ми прагнемо посісти перше-друге місце і за можливості – підняти команду в класі. Чемпіон Португалії, на нашу тренерську думку, це буде один із основних суперників у нашій групі. Не можемо також скидати з рахунків стартову гру з командою-чемпіонами з Данії з якою ще не пересікалися. Заключна гра у групі 4 червня з чемпіоном Болгарії.

В цілому фаворит змагань – команда «Будівельник» з Білорусі, хоча, за словами Павла Мазура, все покаже фінальний день змагань – 5 червня.

Головний натхненник хокею на траві, як представив модератор зустрічі першого віце-президента Федерації хокею на траві України Федіра Новіка, нагадав про 18 сильних гравців, які виїхали за кордон через погану фінансову підтримку. Це втрата як для області, так і держави.

  • Головне, щоб наші гравці, команда сподобалися глядачам. Щоб на цих змаганнях їх було, як і на минулих, коли на стадіоні – аншлаг, а навколо стадіону- ще п’ять тисяч вболівальників спостерігають за матчем.

За словами заступника начальника управління – начальника відділу фізичної культури та спорту облдержадміністрації Олександра Олійника, 12 травня область відвідав представник Європейської Федерації хокею на траві і оцінив підготовку до змагань.

  • Вінниччина – регіон, який стає спортивним центром держави. Якщо 5-7 років тому проводилося 25 змагань всеукраїнського та міжнародного рівнів, то сьогодні це близько 50 різноманітних чемпіонатів.

До Вінниці  на тиждень  приїдуть команди з семи країн, тому за словами тренера, віце-президента Федерації хокею на траві Вінницької області Миколи Касянчука, це велика честь їх приймати у Вінниці. Є моменти невдоволення із підбором гравців, однак і тут тренери намагатимуться показати вмотивованість молоді.

  • Як ніколи ми вмотивовані, бо ми в себе вдома. Особисто для мене буде трагедією третє або четверте місце.

Капітан команди «ОКС-ШВСМ» Олександр Дяченко звернувся до вінничан з проханням, аби вони прийшли і підтримали гравців. А провідний гравець клубу «Колос-Секвоя» Іван Яковенко розповів що хокей на траві – інтелектуальний вид спорту, який не зрозуміти з одного перегляду.

  • Чим більше люди ходили і дивилися, тим більше з кожною грою закохувалися в цей вид спорту. Хтось із нас 17-20 років в ньому, а я досі не можу пояснити за що я його люблю.

Розпочинається Єврокубок 2 червня о 16:00, а о 17:30 – стартова гра для вінницької команди з чемпіоном Данії.

Автор: Валерія Жовтун

Поділитись публікацією
Вгору