“Вінниця в мініатюрі” вже з п’ятниці стане платною та поповниться новими об’єктами

Вже з 22 вересня вхід у парк мініатюр “Міні-Вінниця”, що в Центральному парку Вінниці, стане платним. Про це сьогодні, 20 вересня, на спеціальному брифінгу заявив директор КП “Вінницязеленбуд” Ігор Любовський.

Ціна на вхід до парку становитиме 25 гривень для дорослих та 20 гривень для дітей, що старші 6 років. Учасники бойових дій, люди з інвалідністю, ветерани МНС та соціально незахищені верстви населення зможуть відвідувати парк безкоштовно. Так дирекція “Вінницязеленбуду” зреагувала на численні випадки вандалізму в парку, які призвели до пошкодження частини скульптур.

  • Подивіться навколо: тут не було шторму, землетрусу, але хрести з церков знесені, піки на верхівках деяких будівель – теж. А стрілки на годиннику, що на Вежі? Там, бачте, час зупинився, – говорить Любовський, стоячи під дощем в центрі “Міні Вінниці”.

 

Читайте також: Комунальники захистили «Міні Вінницю» парканом та міркують над платним входом

За словами директора “Вінницізеленбуд”, адміністрація парку не знімає із себе відповідальності за те, що частину споруд пошкодили:

  • Ми не очікували, чесно кажучи, такого шаленого напливу людей сюди в День міста: пригадайте, тут не було де пройти. На жаль, не встигли підключити і всі камери: дуже поспішали відкрити локацію до свята. Ми дві доби тут “безвилазно” працювали, аби все встигнути вчасно, – емоційно розповідає директор.

За словами Любовського, окрім нищення скульптур відвідувачі парку також покрали деякі його елементи: зникли не лише фігурки людей біля копій будівель, а також і дві форсунки автоматичного поливу газону.

  • Ми проаналізували досвід функціонування подібних парків в Україні та Європі: так ось в жодному з них немає безкоштовного входу. І робиться це не стільки з метою отримання прибутку, як для того, аби похід в цей парк для кожного відвідувача став цільовим, – пояснює п. Любовський.

За словами директора КП, вартість входу до вінницького міні-парку буде найнижча у порівнянні з рештою подібних парків в Україні. Так, він повідомив що вхід до такого парку в Яремчі коштує 30 гривень з дорослого, у Києві – 50 гривень. Окрім того, парку потрібні ці кошти для розвитку локації.

Читайте також: Стати вище Вежі: у Центральному парку відкрили “Міні Вінницю”

  • Нам у соцмережах дорікають, мовляв цей парк був створений за бюджетні кошти, то і плату за вхід не варто брати. Але слід розуміти, що на створення цього парку лише 50% коштів було витрачено бюджетних, інша половина – це кредитні кошти.

Також директор КП та інженер “Вінницязеленбуд” зазначили, що парку потрібні ресурси на розвиток: експозицію планують доповнити трамвайними рейками, річками, а також “парком у парку”: карликовими рослинами – деревами та кущами – котрі мають бути пропорційними за розмірами з будівлями, як це є “в реалі”.

У парку також встановлять правила відвідування локації. Зокрема, буде заборонено: 

– заходити на підмакетні майданчики

– торкатися макетів

– смітити

– ходити, сидіти та лягати на газони

– відвідувати парк у нетверезому стані

– вживати продукти харчування та алкоголь

– їздити по парку на велосипедах

– вигулювати тварин

– використовувати будь-які піротехнічні засоби

– здійснювати професійну фото-відеозйомку без погодження з адміністрацією.

Водночас дозволяється любительська зйомка, проведення екскурсій та проведення обрядів реєстрації шлюбу.

Також в парку встановлять графік роботи: у період з 1 березня до 1 жовтня він працюватиме з 10:00 до 19:00, а з 1 жовтня до 1 березня – з 10:00 до 17:00.

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору