Вінниця стала першим обласним центром, де затвердили Кодекс етики депутата

Сьогодні, 24 березня під час чергової сесії Вінницької міської ради було прийнято Кодекс етики депутата: нормативний документ, що визначає основні правила поведінки міських обранців при спілкуванні зі ЗМІ, виборцями та користувачами соціальних мереж.

Питання Кодексу етики стало єдиним з порядку денного, яке викликало обговорення депутатами.

Так, перед прийняттям рішення з технічними правками вцілому, слово попросила депутат від фракції “Батьківщина” Ганна Давиденко.

Перед виступом депутатки виникли технічні проблеми в роботі мікрофону: Давиденко близько хвилини не могла розпочати свій виступ. На це міський голова Сергій Моргунов закликав решту депутатів зберігати тишу, аби п. Давиденко мала змогу виступити без мікрофону.

“Ви знаєте, нещодавно міська рада прийняла рішення про популізм (у цей час із залу прозвучало уточнення: “рішення було проти популізму, а не за”, – ред.), але сьогоднішній проект Кодексу етики виглядає абсолютно популітичним. Було би добре, якби посадовці дотримувалися чинного законодавства, зокрема Кримінального кодексу. Давайте будемо послідовними”, -сказала Ганна Давиденко.

Етика для депутатів: чи такий страшний Кодекс, як його малюють? ІНФОГРАФІКА

У відповідь на виступ мер Сергій Моргунов запропонував депутатці звернутися до правоохоронних органів, якщо вона має докази порушення закону міськими посадовцями:

“Це якраз до питання етики: якщо хтось висуває такі звинувачення, а натомість не має доказів. Якщо вони є – пишіть заяву у відповідні органи”, – парирував Моргунов.

“Ми близько року працювали над цим документом саме з ініціативи громадських активістів, Інститут “Республіка”, центру EIDOS. Я не бачу нічого поганого, якщо Вінниця – першим серед обласних центрів України, – прийме такий документ і депутати добровільно візьмуть на себе зобовязання дотримуватися етичних норм в роботі”, – зазначив міський голова.

За тим питання поставили на голосування: з 50 зареєстрованих депутатів “за” проголосували 42 присутніх, один депутат утримався, 7 – не голосували.

Нагадаємо, що питання Кодексу етики викликало дискусії як під час засідань депутатських комісій, так і в соціальних мережах. Що собою являє Кодекс етики – читайте за посиланням.

Фото Андрія Завертаного

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору