Вінниця придбає земснаряд для розчистки Південного Бугу

Вінницька міська рада ухвалила рішення “Про зміни до програми охорони навколишнього природного середовища в м Вінниці”. 

Згідно з прийнятим рішенням, для розчистки русла річки Південний Буг містом буде придбано земснаряд – це дозволить покращити якість води в річці та відповідно – у міському водогоні. Орієнтовна вартість земснаряду – 3 мільйони 200 тисяч гривень.

Окрім того, на початку чергової сесії вінницької міської ради депутат Олег Ткаченко звернувся до колег з проханням дослідити причину забруднення води у місті та створити депутатську комісію. Із собою він приніс пляшку води: з його слів, набрану на вулиці Келецькій – вода мутна та зеленкувата.

Як зазначив міський голова Сергій Моргунов, аби вирішити цю проблему наразі триває розгляд питання початку реконструкції очисних споруд на Сабарові.

  • Ми звертались до обласної державної адміністрації і вимагали від державної екологічної інспекції визначити джерело скидання відповідних промислових відходів в Південний Буг. На сьогодні ця робота проводиться і гадаю, найближчим часом буде точно визначено, хто є винуватцем цієї проблеми. Але ще є один негативний фактор: нам сьогодні повідомляють з Хмельницької області, що там також скидають в Південний Буг промислові відходи. Наше завдання сьогодні – впливати на Водоканал щодо пришвидшення підписання угоди зі Світовим банком про отримання кредитних коштів на реконструкцію очисних споруд. 1,5 мільйона ми направили на виготовлення проектно-кошторисної документації щодо реконструкції очисних споруд, – сказав Сергій Моргунов.

Також міський голова запропонував включити депутатів міськради в комісію обласну, аби дослідити причини забруднення води.

  • Паралельно ми, звичайно, повинні проводити реконструкцію мереж водогонів. Оскільки проблему з якістю води потрібно вирішувати комплексно. Думаю, спільними зусиллями ми це питання вирішимо.

Автор: Віталія Мазур

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору