Вінниця першою в Україні приєдналася до Європейської Хартії рівності чоловіків та жінок

Вінниця стала першим містом в Україні, яке приєдналося до Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад.

За відповідне рішення проголосувало 45 депутатів. Як прокоментував дане рішення міський голова Сергій Моргунов, над цим питанням міська рада розпочала працювати ще з минулого скликання.

  • Світлана Іванівна Сулімова була першою, яка проявила цю ініціативу – ми її підтримали. Не треба забувати про рівність. Наприклад, в освіті гендерна політика повинна бути в іншому напрямку, – каже міський голова, натякаючи на перевагу в сфері освіти жінок над чоловіками.

  • І в департаменті соціальної політики також, – чи то жартома, чи то всерйоз відповіла керівниця цього депратменту Лариса Попова.
  • Щоб і чоловіки, і жінки були в рівних умовах при участі у важливих рішеннях в житті міста. Цей крок для нас є принциповим, – додав Сегій Моргунов.

До речі, якщо говорити про склад Вінницької міської ради, то із 54-х депутатів лише восьмеро жінок. Проте, у структурних підрозділах міської ради Вінниці жінки складають 74% працівників. Водночас у 31-му підрозділі міськради жінки займають 15 керівних посад. Крім того, серед 56-ти заступників керівників цих підрозділів жінок – 39.

Хартією ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ дискримінація за будь-якими ознаками статі, раси, етнічного або соціального походження, генетичних особливостей, мови, релігії або переконань, політичних або інших поглядів, належності до національних меншин, майнового стану, місця народження, інвалідності, віку або сексуальної орієнтації.

Нагадаємо, нешодавно до Вінниці приїздили 30 депутаток із семи країн – Індії, Індонезії, Македонії, Боснії та Герцеговини, Сербії, Туреччини,  Швеції, – аби навчитися ухвалювати важливі рішення у політиці.

Автор: Віталія Мазур

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору