× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Вінниця першою в країні підписала меморандум з “Ощадбанком” щодо пільгового кредитування бізнесу

Чим більше створиш робочих місць, чим краще розвинеш власний бізнес та сплатиш податків – тим менше сплатиш відсоток за кредит.

Приблизно такою є квінтесенція меморандуму між Вінницькою міською радою та “Ощадбанком”, підписаним сьогодні, 3 жовтня головою правління державного банку Андрієм Пишним та вінницьким міським головою Сергієм Моргуновим.

Вінниця стала першим містом в Україні, де запрацює спеціальна пільгова програма для місцевого малого та середнього бізнесу. Суть пропозиції від банку та ВМР полягає в тому, що підприємці отримують пільгові кредити на власну діяльність. Однак кредитна ставка буде залежати від темпів розвитку цього самого бізнесу, кількості робочих місць та обсягів сплачених ним податків до міської казни. Тобто найкращі умови отримає той, хто найбільш динамічно розвиватиметься.

  • Ми знаємо, що в багатьох муніципалітетів сьогодні є програми розвитку малого та середнього бізнесу. Однак у більшості випадків вони надто складні, їх мало хто розуміє і, відповідно, ці програми практично не працюють. Ми ж сьогодні пропонуємо прості та прозорі умови і максимально зрозумілі правила гри для Вінниці. Нам за честь презентувати таку програму вперше саме у Вінниці, адже наш банк вже давно пересвідчився, що саме тут бізнес дуже енергійний, а міська влада – адекватно реагує на зміни ситуації. Ви постійно прагнете розвиватися, у вас, як то кажуть, “очі горять”, і це видно за результатами вашої роботи, – казав перед підписанням документу голова правління “Ощадбанку” Андрій Пишний.

За словами Пишного, на користь такої програми відіграє і те, що її учасниками стануть великі національні (та не лише) підприємства на кшталт “Київстару”, “Нової пошти” та навіть Google. Водночас пільгові умови кредитування отримає саме малий та середній бізнес – підприємства, котрі мають річну виручку не більше 300 мільйонів гривень.

  • Ми багато говоримо про європейські інвестиції, однак не слід забувати, що нам потрібно розвивати і внутрішні інвестиції. Ми бачимо, що наразі економіка виходить зі стагнації: від підприємств малого та середнього бізнесу за перше півріччя цього року ми отримали понад 150 мільйонів податків до бюджету Вінниці, це реально видно по тим змінам, які відбуваються в місті. Нам дуже приємно, що великі державні банки також звертають на це увагу та пропонують нам більш ширші можливості та розвитку такого бізнесу в місті, – сказав міський голова Сергій Моргунов.

   

За тим відбулася урочиста церемонія підписання самого меморандуму, однак його деталі, зокрема сам розмір відсоткової ставки ще буде узгоджуватися “Ощадбанком” та ВМР в рамках банківської програми “Будуй своє”: зокрема, Вінницька міська рада має вирішити, яка саме частину відсотку має компенсувати бізнесу муніципалітет. Практична реалізація програми має розпочатися вже з наступного року.

 

  • Ми стартували програму лише 15 вересня, наразі нам потрібно ще два-три тижні, аби узгодити всі технічні нюанси, зокрема і щодо точного розміру кредитних ставок. Слід розуміти, що в даному випадку ми даємо бізнесу не риу, а вудку – тобто інструмент для розвитку. Це наша філософія, – зазначив наприкінці церемонії заступник голови правління банку Андрій Стеценко.

Фото Андрія Завертаного

                             

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору