× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Вінниця – лідер країни за кількістю укладених декларацій із сімейними лікарями

Протягом семи місяців цього року понад 263 тисяч вінничан уклали декларації із сімейними лікарями.

Про це повідомляє Вінницька міська рада та зазначає, що “це найкращий показник серед інших міст України”. У мерії кажуть, що в результаті подібної активності містян “вінницькі лікарі почали отримувати більшу заробітну плату, а пацієнти змогли обрати того лікаря, якому довіряють, не залежно від закладу, в якому він працює”.

Так, чиновники зазначають, що “в рамках реформування медицини зросла й заробітна плата лікарів та медичних сестер. Якщо із лікарем уклали декларації 1500-1800 пацієнтів, то його заробітна плата становить 19 580 грн, а медичної сестри 9 104 грн”. 

«Станом на 9 листопада 263 556 вінничан уклали декларації із 227 лікарями, які працюють у Центрах первинної медико-санітарної допомоги. Це один із кращих показників по Україні. Нагадаю, що сімейний лікар спостерігає за станом здоров’я пацієнта, діагностує та лікує найбільш поширені хвороби, супроводжує пацієнтів із хронічними захворюваннями, надає невідкладну допомогу, направляє пацієнта для надання йому вторинної або третинної меддопомоги, проводить профілактику: вакцинацію, огляди та дослідження пацієнтів з груп ризику, може вести неускладнену вагітність, надає консультації», – розповів директор департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради Олександр Шиш.

У мерії нагадують, що вінничани, які уклали декларації із сімейними лікарями, “мають право на такі безкоштовні аналізи та обстеження: загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою, загальний аналіз сечі, глюкоза крові, загальний холестерин, вимірювання артеріального тиску, електрокардіограма, швидкі тести на вагітність, тропоніни, ВІЛ, вірусні гепатити.

 

Читайте також: Тест-драйв медичної реформи: у пошуках сімейного лікаря у Вінниці

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору