Вінниця-1929: закладання пам’ятника Коцюбинському та “відображений” трамвай. ВІДЕО

Центр історії Вінниці, в межах щотижневої рубрики #fridaymovie опублікував чергове історичне відео про Вінницію, цього разу – 1929 року. 

Цього разу йдеться про відзнятий процес закладання постаменту для майбутнього памятника Михайлу Коцюбинському на одноіменному міському проспекті. “Ідеться про нереалізовану ідею «будинка-пам’ятника», який мав постати на місці сучасного постаменту”, – пишуть в Центрі історії Вінниці.

“У відеоряді помічаємо міський театр, прикрашений портретом письменника, та мітинг вшанування пам’яті Коцюбинського (ймовірно, на території Центрального парку). Увагу привертає частина фасаду та вікна цегляної будівлі колишнього 4-класного міського училища (нині пр. Коцюбинського, 51). А ще найуважніші глядачі помітять трамвайний вагон, що пробігає у скляних шибках будинку”, – зазначають автори публікації.

Нагадаємо, що раніше Центр історії Вінниці показав відео 1927 року про відкриття музею Коцюбинського, за тим – уривок одного з перших радянських фільмів, де зображена Єрусалимка, а також кінохроніку 1948 року, де зображений міський парк та будівництво вінницького театру. 

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору