× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Вінницьким рятувальникам передали нову спецтехніку. ФОТОРЕПОРТАЖ

Сьогодні, 9 квітня, підрозділам ГУ ДСНС у Вінницькій області було передано дві новенькі пожежні машини. Відтепер їх використовуватимуть рятувальники Вінниці та Бершаді.

Обидві автівки оснащені сучасним обладнанням, здатні вмістити по 500 літрів води для гасіння пожежі, укомплектовані інструментами для доступу до заблокованих приміщень (наприклад, авто для Бершаді – спеціальним обладнанням для розсуву дверей), сокирами, 12-метровими драбинами, протигазами,  100-метровими пожежними рукавами та іншими інструментами, що необхідні для ефективної роботи бійців ДСНС.

За уточненою інформацією речника ДСНС Олександра Кутового, вартість авто для Вінниці – 2,7 мільйона гривень (кошти виділені з міського бюджету), а для Бершадського району – 3,5 мільйона гривень (з обласного бюджету).

   

Авто, що рятуватиме життя мешканців обласного центру (придбане за кошти з міського бюджету), бійцям ДСНС передав міський голова Вінниці Сергій Моргунов. Він зауважив, що вінницькі бійці постійно мають високі показники ефективності роботи, минулоріч вони здійснили близько тисячі виїздів, було врятовано 15 життів.

   

– За останні чотири роки уряд та зокрема Прем’єр-міністр зробили багато для того, щоб у ДСНС було серйозне матеріально-технічне забезпечення. Ви, вінницькі, в Україні найкращі, – звернувся до бійців міський голова. – Кошти на це авто були виділені минулого року, цьогоріч будемо думати над придбанням ще одного такого ж автомобіля.

Після промови міський голова передав Сергію Мудрику, начальнику четвертої Державної пожежно-рятувальної частини міста Вінниця, ключі від автомобіля першої пожежної допомоги АПД-2 Peugeot Boxer. Авто завважки у 3,5 тони, здатне розвивати швидкість до 155 кілометрів на годину. Авто в першу чергу призначене для ліквідації нескладних пожеж в квартирах, з мінімальним використанням води, щоб не було затоплень.

 

Друга автівка (для Бершадських рятувальників) – це спеціальна аварійно-рятувальна машина швидкого реагування CAPM-C (Iveco Daily), яка буде залучена для допомоги постраждалим під час ДТП, а також за складних ситуацій, де вкрай необхідне застосування цілого арсеналу інструментів. Авто придбане за кошти з обласного бюджету.

 

Окрім “стандартного” для пожежних авто обладнання, машина укомплектована пристроєм для аварійного відкриття (розсуву) дверей, а також здатним розрізати метал (наприклад, салон авто), що дозволить рятувати життя в найбільш екстремальних ситуаціях. Як кажуть рятувальники, машина для Бершадського району, який є доволі віддаленим, є чи не справжнім спасінням.

Це авто Олександру Гончаруку, начальнику Бершадського районного сектору, передав очільник Вінницької ОДА Валерій Коровій. Він нагадав про успіхи рятувальників Вінниччини при гасіння наслідків вибухів на артскладах в Калинівці та зазначив, що у керівництва області є ще багато перспективних планів для покращення матеріально-технічної бази ДСНС Вінниччини.

Руслан Шевчук, начальник ГУ ДСНС України у Вінницькій області, зазначив, що Вінницький гарнізон справді визнають одним з кращих в Україні та зазначив, що сьогоднішня передача цих автівок є “справжнім святом, яке відбувається не в кожній області”. Втім нині є дев’ять проблемних районів, які потребують спецтехніки. Загалом бійцям ДСНС області потрібно ще дев’ять автомобілів (чотири роки тому потреба була у 27 авто).

Шевчук також зауважив, що на противагу тисячі виїздів, що здійснили вінницькі рятувальники протягом минулого року, нині цей показник вже зріс до 1 500 тисяч викликів. Як повідомив Vежі Олександр Кутовий, речник ГУ ДСНС, нині в цілодобовому чергуванні перебуває 54 одиниці техніки, а загалом по області налічується 120 одиниць спецтехніки.

Фото Ольги Мірошниченко

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору