Вінницьким підприємцям виділили майже два мільйони допомоги на розвиток бізнесу

Сьогодні, 7 грудня, у Вінниці розповіли про результати реалізації двох конкурсів, які передбачали фінансову підтримку для підприємців. Конкурси тривали протягом поточного року на території Вінницької області.

В рамках Регіональної програми розвитку малого та середнього бізнесу було організовано конкурс відшкодування відсоткової ставки за кредитами для існуючих підприємств та конкурс для стартапів.

  • Цього року ми прийняли Програму, якою передбачено 1,5 мільйони гривень для відшкодування відсоткової ставки за кредитами для підприємств, інший конкурс із бюджетом у 300 тисяч гривень передбачав допомогу підприємцям-початківцям, – пояснив Володимир Мережко, директор Департаменту міжнародного співробітницва та регіонального розвитку Вінницької обласної державної адміністрації.

Компенсація відсотків надавалася в розмірі 100% облікової ставки НБУ, яка діяла на 1 січня поточного бюджетного року (14%). Сума компенсації – не більше 100 тисяч гривень одному підприємству протягом одного бюджетного року.

Загалом на конкурс було подано 21 проект, з них було відібрано 15, котрі отримали фінансової підтримки на загальну суму понад 974 тисячі гривень. Також з’явилося 91 нове робоче місце.

Додатково Мережко зауважив, що Вінниччина – на першому місці за індексом бізнес-клімату (згідно американського рейтингу USAID), за 2017 рік кількість суб’єктів підприємницької діяльності зросла на 50%.

  • Малий та середній бізнес на Вінниччині розвивається: в нас є співпраця влади і бізнесу. В грудні на сесії ми розглядатимемо стратегію розвитку підприємництва, де ми заклали попередньо півтора мільйони гривень на підтримку стартапів, – зауважив Мережко. – Ми побачили, що є великий інтерес підприємців, які бажають розвиватися.

Наталя Гижко, Директор Агенції регіонального розвитку Вінницької області, розповіла про результати конкурсу підтримки стартапів.

Перевага надавалася учасникам, бізнес-плани яких передбачали створення нових напрямків або розширення вже існуючих видів діяльності (виробництв, послуг), спрямованих на реалізацію економічної ініціативи у сфері малого та середнього бізнесу, а також забезпечували створення нових робочих місць.

  • Було визначено 7 переможців, які отримали на реалізацію своїх бізнес-планів від 33 до 50 тисяч гривень. Загальна сума склала 284 тисячі гривень Відтак у області було створено 16 робочих місць.

Читайте також: 
Велокав’ярня, бібліотека іграшок та мікроГЕС: вінницькі стартапи отримали майже 300 тисяч з бюджету

Окрім того, конкурси передбачали інформаційну підтримку, тобто навчання під час семінарів-консультацій починаючих бізнесменів. Зокрема щодо підготовки, написання та оформлення бізнес-планів та розвитку підприємства в майбутньому.

Зокрема Літинський м’ясокомбінат отримав 100 тисяч гривень у якості компенсації відсоткових ставок за кредитами. Його очільник, Анатолій Кутинський, зауважив, що ця допомога дозволить не тільки оновити існуюче обладнання, а й розширити виробництво.

  • Наше підприємство вже 15 років забезпечує м’ясними виробами всі регіони Вінниччини та за її межами. Тепер ми облаштовуємо приміщення для виробництва та розширюємо його: закуповуємо холодильники, морозильні камери для зберігання продукції. Наразі вирішуються питання по придбанню низки обладнання, а також планується розширення виробництва, – каже підприємець.

Читайте також: 13 грантів для нового життя: у Вінниці презентували перші результати програми підтримки переселенців

Інший переможець конкурсу підтримки стартапів – фізична особа-підприємець – Олександр Верюханов, займається виготовлення та перетяжкою м’яких меблів.

  • Я приїхав до Вінниці нещодавно, з Луганська. Подібний бізнес у мене був в Луганську, а тут довелося починати із ручним степлером – ходив і ремонтував меблі по домах. Тобто досвіду багато, а ресурсів – жодних. Та врешті я подав заявку і ось отримав 46 тисяч гривень – на них купимо дві промислові швейні машинки та компресор, у мене +2 нових робочих місця, ми потихеньку розширюємось. Кажуть, що в нас погана держава. Брехня – нам допомагають. Просто ті, хто постійно ниє – не зможе досягнути успіху.

Агенція регіонального розвитку Вінницької області – це неурядова неприбуткова організація, яка має на меті сприяння регіональному розвитку області за рахунок місцевих, інвестиційних ресурсів. Засновниками Агенції є Вінницька ОДА та Вінницька обласна рада.

       

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору