× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Вінницький вчитель фізики змагатиметься за звання найкращого в Україні. ВІДЕО

Учитель фізики Вінницького коледжу національного університету харчових технологій Сергій Петрович, братиме участь у конкурсі талановитих педагогів, які популяризують професію, та буде змагатися за звання найкращого вчителя за версією Global Teacher Prize Ukraine.

Як йдеться у сюжеті телеканалу ТСН, учні Сергія Петровича на практичних заняттях з радіотехніки не “штудують” книги, а розробляють різні гаджети та роботи-машинки. Один з учнів, наприклад, змайстрував тетріс, а інший вигадав систему розумної оселі, завдяки якій голосом, через телефон, можна керувати всіма електричними пристроями у домі.

За словами Сергія Петровича, на класичних заняттях з книжками й зошитами діти відверто нудьгують, тому вчитель вирішив проводити свої заняття так, щоб зацікавити учнів.

— У нас була ідея в тому,  щоб зацікавити учнів, — каже вчитель. — Тут у класі є датчики, учні бачать що ці датчики вимірюють, беруть значення в цьому конкретному приміщенні і вставляють у формулу.

Крім практично робототехніки, Сергій Петрович вигадав смарт-кабінет, якого оснастив різними датчиками: розетки, освітлення і жалюзі на вікнах — усе автоматизовано. До усіх цих винаходів вчителя наштовхнули життєві обставини: під час перельоту до Берліну, через навантаження в літаку, Сергій Петрович практично втратив слух. Відновити його вдалося тільки після операції. За словами вчителя, це загартувало його:

— Я по-іншому почав бачити життя, я тепер знаю що є життя людини, яка слабо чує.

Наразі науковець працює над новими розробками, які допоможуть у навчанні дітям із вадами слуху, тому уже зараз знає куди витратить призовий фонд конкурсу, якщо виграє.

— Я планую створити набори робототехніки, які можливо будуть на основі плат Ардуіно, де певні елементи будуть підписані шрифтом Брайля, — ділиться планами Сергій Петрович.

Як розповіла Наталя Данильченко, заступниця директора коледжу, Сергій Петрович, при всіх його здобутках, дуже скромна та інтелігентна людина, і тому робити щось на показ – це не його стиль. Як пояснюється в сюжеті, переконала науковця взяти участь у конкурсі його дружина, Ольга, яка теж викладачка.

Призовий фонд конкурсу  складає 250 тисяч гривень. Переможця конкурсу визначать у жовтні цього року, і крім грошової винагороди, найкращий вчитель України отримає поїздку на всесвітній форум вчителів Global Teacher Prize у Дубаї. Номінувати улюбленого учителя також можуть батьки та учні. Організатори кажуть, що головні критерії відбору — вміння вчителя надихати, мріяти та змінювати.

У матеріалі використані скріншоти з відеосюжету ТСН

Читайте також: Вінничанка отримала “бронзу” на марафоні у Північній Ірландії

Читайте також: Вінничанка здобула престижну європейську премію за дослідження в сфері фізики елементарних частинок

Читайте також: Студент з Вінниці здобув четверте місце на математичних змаганнях у Парижі

Автор: Олеся Яненко

Поділитись публікацією
Вгору