× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Вінницький театр ляльок разом із волонтерами вирушить у зону АТО

Вже 13 серпня шестеро акторів Вінницького академічного обласного театру ляльок разом із волонтерами вирушать у прифронтові міста. Вони заїжджатимуть у населені пункти (вздовж маршруту станиця Луганська – Маріуполь) та влаштовуватимуть для тамтешньої малечі розважальні вистави.

Як повідомили сьогодні під час прес-конференції керівник та режисер театру, таким чином планується підтримати дітей, більшість з яких, ймовірно, взагалі ніколи не бачила вистав лялькового театру.

– Ми будемо ставити дві постановки: «Півтори жмені» та «Веселе мишеня». Щодня це загалом буде по три вистави. Також ми візьмемо для діток деякі сувеніри та подарунки, – каже головний режисер театру Олександр Свіньїн.

 

– Це взагалі буде перший раз, коли актори нашого театру поїдуть на схід і це є дуже важливим для нас, – додає директор театру Михайло Байдюк. – Причому, бажання поїхати висловили усі наші актори. Сподіваємося, що війна вже скоро закінчиться і тоді ми будемо їздити в мирні міста з виставами. Частина колективу залишиться у Вінниці та буде готуватися до нового сезону, а шестеро акторів поїдуть на Схід.

Ініціатором поїздки до дітей, що мешкають в зоні бойових дій є Олег Білик, керівник творчого волонтерського об’єднання «Арт-десант», голова Вінницької філії ГО «Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій». За його словами, така свого роду акція присвячена головному святу країни – Дню Незалежності.

– Не усі діти мають можливість поїхати, наприклад, у якісь табори для відпочинку або ж хоча б потрапити у мирні міста, тому вони потребують особливої підтримки, – каже Олександр Білик. – Знаєте, вистава «Півтори жмені» була обрана не випадково: вона наділена гуцульським колоритом. Діти, які проживають на Сході України, взагалі мало що знають про те, що таке Західна Україна. Напевно, й війни б не було, якби свого часу в Незалежній Україні була якась внутрішня комунікація, внутрішній туризм. Люди зі Сходу, вочевидь, дуже рідко їздили до українців на Заході країни. Тому вважаю, що вистава «Півтори жмені» буде дуже цікавою і для дітей, і для дорослих.

Волонтери також кажуть, що долучитися до збору подарунків для малечі в зоні АТО може будь-хто. Для цього можна приносити ті чи інші речі до лялькового театру, де й формуватиметься вантаж. А вже 13 серпня о 8-й ранку працівники театру та волонтери вирушать у дорогу.

Також актори та волонтери кажуть, що питання безпеки поїздки та власне театральних виступів – узгоджується.

– Нині все узгоджується з адміністраціями Донецької та Луганської областей, підрозділом цивільно-військового співробітництва, які також допомагають в організації таких поїздок. Всі маршрути також узгоджені з Генеральним Штабом Збройних Сил України.

Адреса театру ляльок, куди можна приносити речі для дітей у зоні ООС: вулиця Л. Толстого, 6.

Читайте також: Тут оживає казка: як народжуються герої вистав у Вінницькому театрі ляльок

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору