Вінницький театр ляльок поїхав із гастролями на Схід України. ФОТО

Вінницький академічний обласний театр ляльок разом із волонтерами поїхав на гастролі на Схід України. Для місцевих дітлахів працівники театру тричі на день влаштовують вистави, а для дорослих – невеличкі музичні програми.

Ще 13 серпня група з шістьох акторів та кількох волонтерів вирушила у населені пункти вздовж маршруту станиця Луганська – Маріуполь. Раніше команда зазначала, що подібна акція відбувається в Україні чи не вперше.

– Це взагалі перший раз, коли актори нашого театру поїдуть на схід і це є дуже важливим для нас, – каже директор театру Михайло Байдюк. – Причому, бажання поїхати висловили усі наші актори. Сподіваємося, що війна вже скоро закінчиться і тоді ми будемо їздити в мирні міста з виставами.

Як повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук головний режисер театру Олександр Свін’їн, нині вже вдалося показати вистави у Станиці Луганській, Широкому, Петропавлівці та Щасті.

Зокрема для місцевих дітлахів вирішили ставити дві вистави: «Півтори жмені» та «Веселе мишеня». Також волонтери прихопили із собою подарунки та сувеніри.

Ініціатором поїздки до дітей, що мешкають в зоні бойових дій є Олег Білик, керівник творчого волонтерського об’єднання «Арт-десант», голова Вінницької філії ГО «Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій». За його словами, така свого роду акція присвячена головному святу країни – Дню Незалежності.

– Не усі діти мають можливість поїхати, наприклад, у якісь табори для відпочинку або ж хоча б потрапити у мирні міста, тому вони потребують особливої підтримки, – каже Олег Білик. – Знаєте, вистава «Півтори жмені» була обрана не випадково: вона наділена гуцульським колоритом. Діти, які проживають на Сході України, взагалі мало що знають про те, що таке Західна Україна. Напевно, й війни б не було, якби свого часу в Незалежній Україні була якась внутрішня комунікація, внутрішній туризм. Люди зі Сходу, вочевидь, дуже рідко їздили до українців на Заході країни. Тому вважаю, що вистава «Півтори жмені» буде дуже цікавою і для дітей, і для дорослих.

Фото зі сторінки Олександра Свін’їна у Фейсбук

Читайте також: Тут оживає казка: як народжуються герої вистав у Вінницькому театрі ляльок

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору