× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Вінницький суд заборонив звільняти зі служби в поліції полковника, якого штрафували за п’яну їзду

Сьогодні, 15 травня, Вінницький окружний адміністративний суд скасував наказ Головного управління Національної поліції України у Вінницькій області щодо звільнення зі служби полковника поліції Олександра Плем’яника.

Хронологію попередніх судових рішень досліджувала кореспондентка Vежі.

Поліцейський позивався до Головного управління Національної поліції у Вінницької області щодо визнання протиправним та скасування індивідуального акту. Йдеться про наказ ГУ НП у Вінницькій області від 12 березня 2019 року про застосування дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення зі служби.

Відповідний наказ керівництво обласної поліції видало після того, як 7 березня 2019 року патрульні поліцейські склали адміністративний протокол за керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння.

Нагадаємо, що Олександр Плем’яник обіймає посаду начальника управління логістики та матеріально-технічного забезпечення ГУНП у Вінницькій області. 7 березня близько 21:00 полковник поліції на Хмельницькому шосе спричинив ДТП із трьома автомобілями (ВАЗ, Opel та Škoda). На місці події він відмовився від проходження огляду на стан алкогольного сп’яніння. Патрульна поліція склала адміністративний протокол за статтею 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

1 квітня 2019 року суддя Вінницького міського суду Сергій Клапоущак постановив: визнати винним Олександра Плем’яника в адміністративному правопорушенні, передбаченому статтею 130 КУпАП, та оштрафувати його на 10 тисяч 200 гривень. Також суд на один рік позбавив поліцейського права керувати транспортними засобами.

Після цього почалося судове «жонглювання» справою.

На Плем’яника увечері 7 березня склали ще один протокол – щодо того, що він пересувався на автомобілі з номерними знаками, які йому не належали, та оштрафували на 170 гривень.

Він пішов до суду оскаржувати постанову та штраф. Але не до Вінницького міського суду, а до Тиврівського районного – за місцем проживання. Це, власне, право скаржника чи заявника, гарантоване законом. Втім, є цікавий нюанс – свого часу Плем’яник очолював Тиврівський райвідділ поліції, а відтак вірогідно може мати зв’язки як екс-очільник поліції району, із суддями та, власне, керівництвом суду.

Так, 10 квітня 2019 року Тиврівський районний суд скасував постанову патрульних та штраф.  Також у цьому рішенні вже прописано, що Плем’яник не кермував автомобілем.

Маючи на руках рішення Тиврівського районного суду, яке набрало законної сили, поліцейський пішов у Вінницький апеляційний суд скасовувати штраф щодо керування автівкою у нетверезому стані.

До апеляційної скарги приєднали рішення Тиврівського суду, яке зіграло роль на розгляд справи в апеляції. Крім того, Плем’яник привів ще трьох свідків, які сказали, що полковник поліції не був за кермом. У першій інстанції, нагадаємо, свідок давав неточні показання.

Також у суді свідчили водії-учасники ДТП, чиї авто пошкодив Плем’яник. Зазначається, що поліцейський відшкодував їм завдані збитки і вони «не пам’ятають», хто був за кермом авто того вечора.

2 травня 2019 року Вінницький апеляційний суд став на сторону поліцейського-скаржника: скасував постанову від 1 квітня, якою його штрафували на 10 тис. 200 грн, а провадження у справі про адміністративне правопорушення закрив.

Маючи два рішення на свою користь, Плем’яник йде до Вінницького окружного адміністративного суду скасовувати наказ про його звільнення з лав поліцейських. До матеріалів справи долучили два судові рішення (Тиврівського районного та Вінницького апеляційного судів) про те, що Плем’яник – «чистий».

Представниця ГУ НП у Вінницькій області клопотала перед судом, аби допитати в якості свідків двох патрульних поліцейських, які складали постанову за нетверезе водіння на Плем’яника та могли би сказати, хто був за кермом того вечора. Втім, суд клопотання відхилив – мовляв, у справі вже є пояснення свідків-поліцейських.

«У цьому засіданні є неможливим допитувати свідків та ставити під сумнів інші судові рішення, які набрали законної сили», – відповів суддя Максим Альчук.

Судовий розгляд відбувався у формі спрощеного позовного провадження, відтак дебати не відбувалися, а на все про все знадобилося всього два судові засідання.

Відтак, суддя Альчук адміністративний позов Олександра Плем’яника задовольнив, скасувавши наказ ГУ НП у Вінницькій області від 12 березня 2019 року про застосування дисциплінарного стягнення у виді звільнення зі служби.

Полковник поліції, якого намагалися оштрафувати за кермування автомобілем на «липових» номерах у стані алкогольного сп’яніння, залишається на службі в поліції.

Автор: Людмила Кліщук

Поділитись публікацією
Вгору