× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Вінницький пам’ятник Магдебурзькому праву встановлять напередодні Дня Європи. ФОТО

Сквер по вулиці Миколи Оводова, де планують встановити один з найдавніших вінницьких пам’ятників – колону з кулею вгорі – вже майже повністю відремонтували. Саму колону планують встановити напередодні Дня Європи.

Місце для колони, яку вважають пам’ятником Магдебурзькому праву, шукали ще з літа 2017 року. Зрештою було вирішено встановити її на місці, де раніше стояло погруддя радянському діячеві Миколі Козицькому. Окрім цього було також вирішено відремонтувати ділянку між будинками № 54 та № 58 по вулиці Оводова, де і буде встановлено колону. Нагадаємо, що тендер на виконання робіт оголосили наприкінці лютого. За підсумками аукціону, виконавцем робіт стало підприємство “Агропродсоюз”. Вартість робіт – 1 215 492 гривні.

Колону виготовили на початку ХХ століття. Існує дві теорії з приводу її призначення: або до 300-річчя дому Романових, або на випадок перемоги Російської імперії у Першій світовій війні. Проте, із захопленням влади більшовиками її призначення змінилось. В 1921 році колону встановили на місці сучасної Європейської площі. Тоді вона символізувала вшанування пам’яті жертв революції. У 70-х роках, коли Меморіал визволення реставрували, колону забрали і перевезли до села Павлівка. Влітку 2017 року її демонтували та повернули до Вінниці. Як повідомлялось раніше, одним з можливих варіантів, що саме має символізувати колона стане здобуття Магдебурзького права Вінницею в 1640 році.

Наразі в скверику вже встановили гранітну основу для колони, дві лавки, два вуличні ліхтарі та два смітники. Згідно з проектом, окрім самої колони мають ще встановити антипаркувальні стовпчики, отвори для яких вже підготовлено.  

Як розповів у коментарі Vежі директор Департаменту комунального господарства та благоустрою ВМР Володимир Ніценко, колону встановлять напередодні Дня Європи.

– Я не готовий назвати зараз точну дату, але в нас вже все готово для встановлення. На День Європи колона вже точно буде на місці, – зазначив Ніценко.   

Автор: Микола Геркалюк

Поділитись публікацією
Вгору