× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Вінницький орган на межі знищення: на його ремонт потрібно 20 000 євро. ФОТО

Орган з костелу Пресвятої Діви Марії Ангельської віднедавна почав втрачати чистоту звуку. Вважається, що причиною цього стали постійні вібрації від трамваїв, які проїжджають Соборною поруч з храмом, а також волога і перепади температур.

Музичний інструмент, який свого часу досить довго був у неробочому стані, знову починає втрачати чистоту звуку.

– Коли ми записали перші концерти цьогорічного фестивалю органної музики, який проходив у вересні-жовтні, стало зрозуміло, що звук органу не такий, як має бути. Це було помітно й раніше, але нині ми дійшли до моменту, коли зволікати не можна, – розповідає в коментарі DepoВінниця  настоятель храму отець Костянтин.

Читайте також: У Вінниці відбудеться органний фестиваль “Музика в монастирських мурах

Орган був виготовлений німецькою фірмою VEB Sauer Orgelbau (Франкфурт-на-Одері) у 1984 році та діяв до 1991 року. Інструмент був встановлений у приміщенні колишнього костьолу, який використовувався як органний зал. Орган був знищений під час рейдерського захоплення органного залу православною церквою, після чого влада вже передала їм приміщення: в коридорах на підлозі лежали зім’яті та покривлені органні труби, рештки клавіатури, деталі з’єднання та кріплення. Деякі важливі вузли взагалі зникли. (Вікіпедія)

Залишки музичного інструменту перенесли до костелу Пресвятої Діви Марії Ангельської. Для його ремонту з Польщі запросили команду майстрів на чолі з органістом Єжи Куклею. В травні 1999 року відбувся перший концерт відновленого органу.

Поки орган лежав на складах, попсувалися фетрові частини – їх треба відновлювати. А внаслідок цьогорічної аномальної спеки деформувалися деякі труби, – розповідає в коментарі DepoВінниця органіст костелу та диригент оркестру “Арката” Георгій Курков.  

Як зазначає Курков, перепад температур і волога є великою проблемою для органу. Значної шкоди завдає також вібрація від трамваїв, які проїжджають Соборною поряд з храмом.

Музичний інструмент постійно ремонтують і в наш час, проте, за словами Георгія Куркова, настав момент, коли його потрібно розібрати повністю, щоб почистити або відновити зіпсовані труби. Такий ремонт займе близько трьох місяців і коштуватиме 20 000 євро. Про ремонт органу вже домовились з польським майстром Єжи Куклею.

Як розповідає настоятель храму, на даний момент вже зібрано декілька тисяч гривень від небайдужих. В подальшому планується звернення за допомогою до місцевої влади. Кошти на відновлення органу можна залишати в канцелярії костелу або переказувати на банківську картку 5169 3305 1071 3842 (Парафія Пресвятої Діви Марії у Вінниці).

Фото: Фейсбук сторінка VinkapCappuccini та DepoВінниця

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору