Вінницький мюзикл «Моя прекрасна леді» став учасником ART-UKRAINE

Якщо Вінницький обласний театр не їде на фестиваль ART-UKRAINE, то фестиваль сам приїхав до Вінниці. Новий формат фестивалю конкурсу, який відбувається вперше в Україні, має на меті заохотити все більше глядачів до відвідування театру, а сам театр – до пошуку все нових режисерсько-акторських рішень.

Особливість фестивалю в тому, що глядачі, переглядаючи виставу, ставлять оцінку за кількома критеріями – акторська гра, музично-світлове оформлення, режисерське рішення. У Вінниці на глядацький суд було вирішено подати виставу-мюзикл «Моя прекрасна леді», створену за мотивами п’єси Бернарда Шоу «Пігмаліон». Презентована ще у вересні 2015-го, «…Леді» досі збирає повні зали глядачів Вінницького обласного академічного театру.

  • Насправді, я вражений і здивований. Я очікував гіршої реакції від людей, – каже режисер постановки Тарас Мазур. – Ця вистава – яскраве, веселе, легке дійство, але в ній закладено більш глибокий зміст, ніж може здатися на перший погляд. Так, це питання переродження у щось прекрасне чогось неоковирного, лякливого. Це питання чистоти та культури мови, проблема вибору між почуттями та меркантильною вигодою. Все це ми бачимо й зараз – у нашій країні, в суспільстві.

Режисер Тарас Мазур

Прийшовши до театру 23 травня на перегляд вистави, глядачі на вході отримували спеціальні буклети та анкети, котрі мали заповнити наприкінці перегляду. В окремій графі необхідно було вписати спеціальний код, який є порядковим номером глядача для участі в розіграші цінних призів. А от яких саме – організатори поки не кажуть.

  • Вигадуючи такий формат фестивалю, ми брали до уваги популярні телешоу, де кваліфіковане журі обирає кращих серед всіх учасників, а далі глядачі вже голосують за обраних претендентів на перемогу. А в нас навпаки: глядачі обирають кращі вистави, а кваліфіковане журі буде обирати переможців серед трьох фіналістів, – пояснює ідею фестивалю співогранізаторка Олена Пиряєва.

За її словами, троє фіналістів матимуть змогу показати свої вистави на сцені Національного театру імені Франка вже 25 червня. Щоправда, на розгляд кваліфікованих суддів повезуть вже виставу із малої сцени.

  • Оскільки ми є театр музично-драматичний, то вистава «Моя прекрасна леді» якнайкраще продемонструє ці дві сторони. У постановці задіяна вся трупа: і акторський склад, і оркестр, і балет. Але технічна складова – світло, костюми, громіздкі декорації – це все не для транспортування призначено. Гадаю, так і буде в більшості театрів-учасників. Тому демонструвати у фіналі, якщо ми туди пройдемо, або ж коли ми туди пройдемо, будемо виставу з малої сцени – «Ассо та Піаф». Вона одна йз найстаріших, до речі – вже подолала 10-літній рубіж, – пояснює головна режисер театру Таїса Славінська.

  • Ми все таки обирати будемо не кращу виставу, а саме театр. Тому на першому етапі глядачі голосують, аби ми могли визначити фіналістів. На другому етапі журі дивитиметься постановки малого формату – там краще видно акторську гру та майстерність, та й декорацій для виступу на виїзді у таких вистав зазвичай небагато, – додає Олена Пиряєва. – А театр-переможець також отримає приз – грошову винагороду. А яка це буде сума – теж скажемо згодом, щоби не концентруватися на меркантильних мотивах.

Участь у фестивалі взяли театри 21-го міста України. Через 10 днів після перегляду останньої постановки – а це станеться 30 травня у Житомирі – буде оголошено результати глядацького голосування, в результаті чого стануть відомі три театри-фіналісти. Додамо також, що фестиваль має на меті допомогти театру в Черкасах – близько двох років тому у ньому сталася пожежа і він досі збирає кошти на своє відновлення.

Організатори  Фестивалю «ARTUKRAINE»-2017:  «Благодійний фонд Костянтина Гусева» та Громадська організація «Народна Україна». Партнери «ARTUKRAINE»-2017: Національна Телекомпанія України. Телеканал Культура. Громадське радіо. “Благодійний фонд Костянтина Гусева». Всеукраїнський журнал «Ukrainian people».

Автор: Віталія Мазур

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору