Вінницький флешмоб #Щедрик100challenge перетнув Атлантику. ВІДЕО

Відео-музичний флешмоб,  який у кінці листопада запустив вінницький ієрей та співак Назарій Давидовський, вже охопив шість країн та кілька континентів. Станом на сьогодні у флешмобі взяли участь сотні людей та музичних колективів, а число відеовиконань Щедрика у рамках флешмобу подолало позначку в шість десятків.

Мережевий флешмоб #Щедрик100challenge оголошений на честь 100-річчя від першого публічного виконання “Щедрика”: 25 грудня 1916 року хор Володимира Кошиці у Києві виконав геніальний твір вінницького композитора Миколи Леонтовича. Вже за кілька років, після гастролей хору у Північній та Латинській Америках, твір став головною різдвяною піснею світу завдяки обробці “Щедрика” Пітером Вільговським – американцем українського походження – який переклав його англійською мовою під назвою “Carol of the bells”.

Наразі участь у флеш-мобі взяли участь музиканти та колективи з  шістьох країн світу: України, Канади, Польщі, Іспанії, Фінляндії та Росії, а ще – великі компанії та відомі бренди.

Ініціатор акції сподівається, що протягом новорічно-різдвяних свят кількість виконань “Щедрика” в рамках флешмобу буде більше, ніж сто.

Окрім того, найвідоміший твір Леонтовича на заклик Давидовського обіцяли заспівати й відомі українські виконавці: Олег Скрипка, Тарас Компанійченко, Павло Зібров та інші.

“Я думаю, що нам є чим пишатися, адже все це, по суті, розпочалося навіть не з центру Вінниці, а поширилося аж до Варшави, Москви, Гельсинкі та багатьох інших міст та країн”, – говорить Назарій Давидовський. “Мене дуже тішить, що до флешмобу приєднуються навіть діти, цілі ансамблі та хори усіх церковних конфесій”.

Флешмоб триватиме до 15 лютого: тоді і стане відомо, чи вдасться організаторам зібрати сто відео-виконань “Щедрика”: наразі усі виконання можна переглянути на сторінці вінницького жіночого хору “Соломія”, яким керує Назарій Давидовський.

Зі свого боку Vежа обіцяє в рамках флешмобу зробити власний ексклюзивний відео-подарунок. Стежте за оновленнями!

Позначки: , , , , , ,

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією