× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Вінницький театр «БУ!» отримав нагороду на Всеукраїнському фестивалі

Минулого тижня в Києві відбувся фестиваль молодіжних театрів «День театру» і вінничани, які місяць тому вперше показали виставу «Королева краси», отримали відзнаку від журі, яка ще має «доїхати» до них поштою.

Фестиваль «День театру» зібрав понад 70 театральних колективів із 35 міст України. Вистави відбувалися сценах на шести київських театрів. Вінничани виступали у «Молодому театрі». Переможців визначали у різних номінаціях. Зокрема, нагороду «За професійний рівень виконання» отримав вінницький театр «БУ!», який представив постановку «Королева краси».

Театр “БУ!” вперше у Вінниці покаже трагікомедію “Королева краси” від автора “Трьох білбордів під Еббінгом”

Для вінницького аматорського театру «БУ!» «День театру» був першим фестивалем, на який вони поїхали як учасники. Виставу повезли цікаву, філософську, неоднозначну, провокаційну, неформатну та таку, яка не залишає байдужим нікого.

Актори вже декілька разів демонстрували «Королеву краси» вінничанам і саме завдяки їхнім благодійним внескам отримали можливість поїхати на фестиваль, адже покази відбувались абсолютно безкоштовно.

Як розповів Vежі режисер театру Григорій Сиротюк, ця поїздка стала можливою завдяки акторці та своєрідній адмінстраторці театру Христині Кіцулі.

– Вона знайшла цей фестиваль і «навела контакти» з оргкомітетом. Завдяки їй ми змогли заявити про наш театр на всю Україну. Атмосфера була насичена і шалена, але на диво все проходило доволі злагоджено. Хіба що окрім церемонії нагородження, не встигли надрукувати всі дипломи, тому ми навіть не знаємо, що ми ще отримаємо, дзвонили з фестивалю, сказали, що ще дішлють “Новою поштою”.

Актор Дмитро Евердін розповідає, що отримав лише найкращі враження від фестивалю та зазначив, що вистави були як хороші, так і не дуже. Перед фестивалем він нервував значно більше, аніж перед прем’єрою.

-Але готовність вийти на сцену була значно вище, тому що я на цей раз вже точно знав, що коли з’явлюсь перед глядачем, у мене не буде ані краплини хвилювання – переживання Діми заміняться переживаннями персонажа.

Дмитро зазначає, що журі відмітили режисерську роботу та професійне акторське виконання, а контакт з глядачами відчувався впродовж всієї вистави.

Акторка Анна Бернацька також додає, що для неї було особливо приємно опинитися в середовищі, яке «дихає» мистецтвом.

-Тут його творять, поглинають, його чекають і над ним чаклують. Тут ти зустрічаєш дітей, яким ще немає десяти, а вони вже знаходять себе у відданій праці над постановками. Тут на сцені проживають тисячі життів. Врешті-решт, тут ти опиняєшся в місці, де раптом всі сприймають мистецтво серйозно, а не намагаються тебе завербувати до лав програмістів, наприклад.

Складними для Анни були переважно технічні моменти, адже дівчина звикла до сцени у Будинку вчителя, де відбувалися всі попередні вистави у Вінниці. Тут вона зіштовхнулася з тим, акустика зовсім інша, відстані між глядачами майже немає та навіть куліси абсолютно інші й більше нагадують лабіринт.

-Заплутавшись в них в паузі між сценами, я, здається, безпомилково згадала всіх язичницьких богів.

Режисер театру Григорій Сиротюк також ділиться враженнями про ситуацію, яка трапилася пілся закінчення вистави.

  • Коли скінчилася вистава і жюрі запросили нас для спілкування, була певна нервовість, але після того, що ми почули, не те що відлягло на серці. Нам наговорили багато прекрасних слів, що це найкраща вистава за весь фестиваль, з тих вистав що вони бачили. Що це високий професійний рівень акторської гри, і професійно поставлена вистава, що чудово, що у Вінниці є такий театр. Зокрема ви можете побачити це й з записки, що прислав народний артист України Петро Панчук.

До речі, ті, хто ще не встиг побачити виставу «Королева краси» у Вінниці найближчим часом можуть відвідати покази 27 травня, а також 3 і 24 червня в Будинку вчителя (Мури, 6а). Початок о 18.00.

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією
Вгору