Вінницьких дітей з аутизмом навчатимуть комунікації за допомогою картинок

Для батьків, які виховують дітей-аутистів та зіштовхнулися із проблемою спілкування проведуть семінар. На тренінгу дітей, які мають проблеми з мовленням або взагалі не розмовляють, навчатимуть комунікації.  

За словами співорганізаторки заходу Лесі Самойленко,  завдяки тренінгу батькам пояснять, як навчитися спілкуватися за  допомогою картинок. І головне не боятися стереотипу, що картинки замінять слова. У межах проекту «Альтернативна комунікація для невербальних дітей» відбудеться дитячий ігровий магазин “ПЕКС“.

  • Ми обрали магазин, бо хотіли показати, що це повсякдення в якому дитина має комунікувати. І якщо мамі буде зрозуміло, чого хоче дитина, то навколишнім – ні, – каже Леся Самойленко і додає. – У мене в самої хлопчик 12 років з аутизмом не розмовляє. Завдяки системі “ПЕКС”, що ми впровадили в себе, він цілі речення викладає. Усе прекрасно зрозуміло не тільки нам, а й усім навколо.

На думку Лесі Самойленко, цю систему необхідно впроваджувати на рівні держави. Це нелегко зробити, однак це приносить дієві результати. Саме з практичними порадами батьки, які пройшли тренінги ділитимуться з іншими родинами, як застосовувати “ПЕКС” в домашніх умовах.

Тренінги розроблені на основі книги Енді Бонді й Лорен Флорум “Система альтернативної комунікації за допомогою карток (PECS)”.

  • Наприклад, діти з аутизмом чи з порушенням комунікації не можуть навчитися комунікувати жестами. Однак візуально, за допомогою картинок, вони краще розуміють. У першу чергу дитину треба вчити не кольорів чи форм, а спілкуватися, – каже Леся Самойленко. – У нас, приміром, у 8 років дитина не розмовляла – це було страшно, коли була самоушкоджуюча поведінка: він починав себе кусати за руки від того, що його не розуміли. У нас у таких випадках дають таблетку, щоб заспокоїти. А дітям хочеться комунікувати. І коли він навчився системи комунікації у нього ця поведінка згасла і він почав спілкуватися.

Тренінги самі по собі, за словами пані Самойленко, дороговартісні. Однак у співпраці ГО «Гармонія» з БО «БФ Центр соціалізації та реабілітації дітей з аутизмом та іншими розладами «Розвиток» батьки проходять безкоштовні навчання. Вони про систему комунікації «ПЕКС»  і розповідатимуть на завтрашньому занятті. Заявки на участь у тренінгу вже надіслали 18 родин у яких діти-аутисти від 3 до 13 років.

Захід відбудеться 30 травня, 11:00, за адресою: вулиця В. Винниченка, 5, (актова зала ГО «Гармонія»).

Для участі в тренінгу обов’язкова попередня реєстрація за електронною адресою:
lz777@ukr.net (вказати ім’я та вік дитини, а також прізвище, ім’я та контактний телефон супроводжуючого)

Фото uamodna.com

Автор: Валерія Жовтун

Поділитись публікацією
Вгору