Вінницьких бійців першими в Україні застрахують від поранень та загибелі на фронті

Чоловіки та жінки, що мешкають у Вінниці та котрі підпишуть контракт із ЗСУ на службу в зоні АТО будуть застраховані на випадок отримання поранення чи смерті. Сума страхової виплати – до 100 тисяч гривень в разі загибелі бійця та до 100 тисяч гривень у випадку поранення, в залежності від ступеню отриманих травм.

Про це сьогодні під час презентації проекту повідомила виконавчий директор страхової компанії Юлія Федина. Це перший в Україні подібний проект, що реалізовується Вінницькою міською радою та страховою компанією “Місто”. Страховий внесок у розмірі 4 тисяч гривень за бійців-контрактників здійснюється за рахунок міського бюджету, а страхова випалата – з “каси” страхової компанії.

“До початку цього проекту наша страхова компанія йшла понад рік. Це відбулося за ініціативи міського голови Сергія Моргуноа, ми вирішили реалізувати подібну програму для українців, які сьогодні найдорожчі для нас. Ми розуміємо, що всім зараз не просто, у кожного багато турбот, однак головна турбота сьогодні для всієї країни – перемогти у цій війні. Ми не можемо захистити наших воїнів від куль, але ми забезпечимо їх матеріально у разі біди”, – сказала виконавчий директор страхової компанії Юлія Федина.

Як пояснила представниця компанії, застраховані будуть абсолютно усі контрактники, котрі звернуться до військомату. “Під час прийому на службу працівники військомату пояснять кожному бійцю суть цієї програми і розкажуть, як оформити страхову угоду. Далі всі фінансові зобов’язання бере на себе місто і страхова компанія”, – пояснила п. Федина.

Згідно з розробленою процедурою, у разі отримання бійцем поранення або у випадку загибелі, страхова сума протягом чотирьох днів виплачується пораненому або особисто, або з вигодонабувачу: родичу або близькій людині, яку боєць обере самостійно під час підписання угоди. Важливо, що дія страхової угоди розповсюджується лише на випадки, якщо воїн отримав травми або загинув, виконуючи службові завдання. Є виключення, зокрема якщо травма була отримана у стані алкогольного спяніння або під час здійснення злочину.

Під час презентації проекту таку угоду саме підписував один з контрактників, Олександр Іщук, котрий вже завтра відправляється у розташування 131-ої бригади. “Я розумію, що це захист не фізичний. Але мені буде значно спокійніше і комфортніше знати, що в разі чого, мої родичі будуть забезпечені або ж я отримаю остатньо коштів на лікування”, – трохи соромлячись, говорить Олександр, тримаючи в руках пластикову картку, що підтверджує його право на отримання допомоги.

 

Станом на сьогодні по даній програмі застраховано шестеро бійців, найближчими днями аналогічну процедуру пройдуть ще три сотні контрактників. “Але ми не залишимо без уваги жодного вінничанина, котрий їде на війну. Застраховані будуть усі”, – запевняє представниця компанії.

За словами Юлії Федини, наразі ведуться перемовини із владою Вінницької області, аби приєднати до проекту й тих бійців, котрі проивають на всій території Вінничини.

Фото Андрія Завертаного

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору