Вінницьку свинину заборонили ввозити у Білорусь

Республіка Білорусь тимчасово заборонила ввозити на свою територію м’ясо свинини з Вінниччини. Таке обмеження вже діє більше тижня – із 4 квітня.

Про це повідомляє УНІАН із посиланням на відповідне рішення департаменту ветеринарного і продовольчого нагляду Міністерства сільського господарства і продовольства Білорусі.

Обмеження продукції з ввезення стосуються, зокрема, живих свиней, їхнього м’яса і перероблених з м’яса продуктів, нутрощі свинини, м’ясо диких кабанів, будь-яких трофеїв після полювання, які були отримані від сприйнятливих до захворювання тварин.

Обмеження поширюються навіть на корми для кішок і собак, які не проходили термічну обробку при температурі вище 70 градусів за Цельсієм.

Це журналісту VежА підтвердили у Головному управлінні Держпродспоживслужби у Вінницькій області.

  • В зв’язку з виникненням трьох випадків африканської чуми свиней на території Вінницької області ввели тимчасову заборону на ввіз свинини і обмеження на тваринні корми, – прокоментував начальник управління Григорій Сидорук.

– Як довго це триватиме і коли поставки м’яса до Білорусі відновляться?

  • Ми стежимо за ситуацією, проводимо необхідні заходи для недопущення поширення хвороби. Зараз в області триває карантин, а коли буде визначено, що загрози повторення чуми нема – знімемо карантин. І тоді Білорусь перегляне своє рішення. Востаннє випадок АЧС було виявлено на Вінниччині 3 квітня. Карантин у нас триватиме 40 днів. Якщо за цей час нових випадків не буде – рішення про заборону ввезення м’яса свинини на територію Білорусі буде переглянуто. Думаю, в кінці травня – на початку червня експорт має відновитися.

Всього, за словами Григорія Сидорука, у цьому році в області було виявлено три випадки африканської чуми свиней. Останній з них трапився 3 квітня в селі Мар’янівка Барського району. Тоді від захворювання загинули дві тварини, ще 10 були утилізовані шляхом cпалення. На території населеного пункту було три карантинні пости та організовано цілодобове чергування поліцейських, працівників УДСНС та спеціалістів ветеринарної медицини.

Головне фото – agropolit.com

Автор: Віталія Мазур

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору