× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Вінницьку поліцію знову повідомили про про можливі вибухи у житлових будинках, дитсадках та лікарнях

2 липня на електронну скриньку до поліції надійшло повідомлення про можливі вибухи у житлових будинках, дитячих садочках, торгових центрах та лікарнях. Вибухотехніки  перевіряють ці об’єкти.

Як повідомляється на сайті Національної поліції у Вінницькій області, “На зазначені об’єкти для перевірки виїхали вибухотехніки, кінологи зі службовими собаками, слідчо-оперативна група поліції, рятувальники, медики. Проводиться евакуація людей”. У соціальних мережах вінничани повідомляють зокрема про “замінування” ТЦ “Plaza Park”, а також лікарні “швидкої допомоги” на вул. Київській.

У поліції нагадують, що “за завідомо неправдиве повідомлення про терористичний акт передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 258 Кримінального кодексу України. Такий злочин карається ув’язненням терміном до десяти років ув’язнення з конфіскацією майна”, а також просять вінничан “зберігати спокій, з порозумінням ставитись до незручностей, пов’язаних з обстеженням правоохоронцями об’єктів на наявність небезпечних предметів.

Зазначимо, що подібні повідомлення систематично надходять до поліції у різних містах України. Сьогодні, наприклад, невідомий повідомив про замінування усіх дитячих садочків Києва. Ця інформація не підтвердилася.

У зв’язку з можливістю надходження подібних повідомлень про замінування в день позачергових парламентських виборів, МВС змінило алгоритм реагування на повідомлення про замінування.

Як повідомили на Єдиному порталі органів системи МВС України,  в поліції тепер керівник на місці вирішуватиме евакуювати чи ні людей після повідомлення про мінування.

– Ми розуміємо, що у день голосування є ризик отримати велику кількість повідомлень про замінування виборчих дільниць. Після відповідної перевірки такі повідомлення виявляються хибними, але перевірка приміщення займає багато часу. Щоб не допустити зриву процесу головування у день виборів, наказом міністра внутрішніх справ було змінено алгоритм реагування на повідомлення про замінування. Відтепер рішення про евакуацію після обробки всієї інформації приймає безпосередньо керівник, – розповів перший заступник міністра Сергій Яровий.

Водночас голова Нацполіції Сергій Князєв зазначив, що наказ зі змінами вже передано всім керівникам поліції.

– Відтепер керівники поліції на місцях, керуючись інформацію, яку надаватимуть оперативні підрозділи самостійно визначають види та кількість нарядів, які необхідно направити на місце події та необхідність проведення евакуаційних заходів, – сказав Сергій Князєв.

Нагадаємо, що востаннє повідомлення про замінування об’єктів у Вінниці надходило 13 червня: зранку – про замінування чьотирьох готелів, а надвечір – 28 об’єктів (торговельні центри і об’єкти інфраструктури, в тому числі й залізничний вокзал).  Зазначимо, що до сьогодні жодне повідомлення з погрозами від терористів не підтвердилося. Інформацію по сьогоднішньому випадку поліція ще перевіряє.

В таких діях поліцейські вбачають порушення за статтею 258 Кримінального кодексу України – теракт, або загроза теракту, що карається позбавленням волі до 10 років.

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору