Вінницьку пам’ятку архітектури «Особняк» відреставрують за понад 1,6 мільйона

У цьому році в центрі Вінниці буде відреставровано пам’ятку архітектури місцевого значення «Особняк», що по вулиці Пушкіна, 11. На виконання робіт передбачено 1 мільйон 654 тисячі 649 гривень.

Власне, реставрація та ремонтні роботи будуть відбуватися на першому поверсі будівлі. Відповідне оголошення замовник робіт – комунальне підприємство «Інститут розвитку міст» – розмістив на сайті публічних держзакупівель ProZorro 18 травня.

У 2015 році було відремонтовано та відреставровано другий поверх, де розмістився інноваційний центр для розвитку ІТ-технологій – IHUB. Цього року сусідами айтішників мають стати громадські активісти – на першому поверсі після завершення робіт має розташуватися хаб для громадських організацій міста.

  • На даний момент у приміщенні вже проведено частину робіт – підсилення конструкцій. Далі має відбутися тендер, сподіваємося, що в 20-х числах червня ми підпишемо угоду із переможцем відкритих торгів. В такому випадку до кінця серпня всі ремонтно-реставраційні роботи будуть зроблені, – прокоментувала журналісту VежА директорка Інституту розвитку міст Аліна Дяченко.

– На якому етапі зараз сама співпраця із громадськими організаціями і скільки їх вже готові долучитися до хабу?

  • На сьогодні 30 громадських організацій вже готові співпрацювати. В нас було три засідання робочих груп, де ми почали напрацьовувати концепції, обговорювати побажання щодо облаштування самого приміщення. Ще також думали про ім’я проекту, але поки є робоча назва – NGO-хаб. Поки триватиме тендер та ремонтні роботи – ще зарано говорити про точну дату відкриття повноцінного хабу. Сподіваємося, що до кінця року він запрацює на повну силу і ми продовжимо з активістами обговорювати проекти, які будуть спрямовані на розвиток міста.

Варто зазначити, що прийом пропозицій по тендеру триватиме до 6 червня включно. Участь у ньому можуть взяти як вітчизняні, так і іноземні учасники усіх форм власності.

«Особняк» збудований у 1901 році. Архітектор невідомий. Перебував у аварійному стані. 13 вересня 2015 року приміщення було відреставроване. З 4 січня 2016 року тут почав свою роботу центр розвитку IT-технологій (IHUB)

Фото: vn.hromady.com.ua

Автор: Віталія Мазур

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору