× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Вінницького хірурга засудили на п’ять років тюрми за вимагання хабара з АТОвця

За вимагання хабара з учасника АТО лікар-хірург отримав покарання у вигляді п’яти років позбавлення волі. Відомо, що за продовження третьої групи інвалідності вимагалося 23 тисячі 500 гривень, що мали отримати голова та члени комісії Вінницької обласної МСЕК (медико-соціальна експертна комісія).  

Як повідомляє прес-служба прокуратури Вінницької області, за належного підтримання державного обвинувачення, кропітка праця слідчих прокуратури області та оперативних служб СБУ у Вінницький області завершилась ухваленням обвинувального вироку, яким визнано винним вже колишнього лікаря-хірурга Державної установи “Територіальне медичне об’єднання МВС України по Вінницькій області”.

Зазначено, що “в червні 2016 року медик, скориставшись необізнаністю потерпілого, який отримав поранення в зоні АТО та потребував продовження 3 групи інвалідності, діючи з метою збагачення, нехтуючи основними постулатами “клятви Гіпократа”, підбурював учасника АТО до надання неправомірної вигоди у загальній сумі 23 тис. 500 грн голові та членам комісії Вінницької обласної МСЕК, яка і повинна продовжити 3 групу інвалідності на підставі виданого ним направлення”.

Як пояснюється, АТОвець звернувся із заявою про такі незаконні дії до прокуратури Вінницької області. Через декілька діб злочинні дії хірурга належним чином були задокументовані працівниками прокуратури та СБУ у Вінницькій області та кваліфіковані за ознаками злочинів, передбачених частиною 4 статті 27, частиною 2 статті 15, частиною 3 статті 369 та частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України.

Із цією кваліфікацією погодився Вінницький міський суд та за результатами проведеного судового слідства ухвалив визнати винним лікаря–хірурга за вказаними статтями Кримінального кодексу України та призначив покарання у виді до 5 років позбавлення волі.

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору