Вінницькі волонтери встановили прапор з підписами бійців на найвищу телевежу в Україні. ФОТО

Сьогодні, 22 травня на вінницьку телевізійну вежу, що є другою в Європі за висотою, підняли та встановили український національний прапор з підписами бійців, що зараз перебувають на Донбасі та беруть участь у боях. 

Про це Vежі повідомив волонтер Андрій Нечипорук, який ініціював встановлення стягу на вінницьку телевежу – другу в Європі за висотою.

– Це не просто прапор. Ми його провезли від Широкіно і до Станиці Луганської – по всій передовій, по “нулю”. Ідеться про саме пекло, про шахту Бутівку, де стоять морпіхи, двох з яких – котрі теж лишили на прапорі свій підпис – саме цього місяця загинули в боях, – розповів волонтер.

 – Ми хотіли би, аби вінничани гордилися, аби вся Україна гордилася подвигом цих людей, чиї підписи зараз на цьому прапорі, що розвівається на найвищій вежі України. Вони зараз там воюють, на самому “нулі”, заради нас всіх. Сьогодні, у День Миколая, і завжди – не забувайте про них, – закликав Нечипорук.

Вінницька телевежа — вантова висотна споруда зі сталевих труб висотою 354 метри. Збудована у 1961 році у Вінниці з метою трансляціїрадіо та телебачення. Вінницька радіотелевізійна щогла являє собою виготовлену зі спеціальної сталі трубу діаметром близько двох метрів, всередині якої рухається ліфт, який має вісім зупинок і піднімається на висоту 309 метрів.[1]

Відмінною особливістю порівняно з іншими трансляційними вежами такого розміру, є три поперечні перекладини під кутом 120 градусів одна від одної у двох місцях вежі. Саме до них кріпляться підтримувальні троси. Вежі аналогічної конструкції, але менші за розміром було побудовано у багатьох містах України та інших країн, які входили до складу Радянського Союзу.

Позначки: , , , , , , , , ,

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією