Вінницькі студенти перемогли на Всеукраїнському конкурсі стартапів з проектом унікального млина

Студенти аграрного університету перемогли в одній із номінацій у Фіналі конкурсу стартапів від Міністерства освіти і науки України. Вони створили вібраційний млин, що може подрібнювати матеріали на дуже дрібні частинки.

Фінал конкурсу стартапів відбувався 16 травня в рамках Всеукраїнського фестивалю інновацій. На участь у конкурсі подали 240 заявок, 165 з них від університетів. До фіналу потрапили тільки 20 проектів. Вже традиційно більшість розробок стосувалась сфери ІТ. Окрім них були представлені проекти в сфері освіти, охорони здоров’я, агросектору, енергоефективності, екології тощо.

Кращі стартапи визначали в двох категоріях: “Економічно спрямовані інновації” та “Соціально спрямовані інновації”. Під час оцінки проектів журі звертало увагу на інноваційність розробки, розмір аудиторії на яку цю розробку орієнтовано та готовність до впровадження.

Проект студентів Вінницького національного аграрного університету “Розробка вібраційного млина для механоактивації сипкого матеріалу” став кращою економічно спрямованою інновацією. Про це повідомляється на сайті МОН. Цей млин дозволяє подрібнювати речовини до розміру часток від 5 до 50 мікрометрів. Це в п’ять разів тонше за людську волосину. Вважається, що це дає змогу краще активувати матеріал. Якщо подрібнити на такому млині лікарські засоби, то вони будуть засвоюватись максимум за годину, а не за кілька годин, як при звичайному подрібненні.

Команда розробників отримала 25 тисяч гривень, сертифікат на безкоштовну участь у виставках Innovation market та Ukrainian Israeli Innovation Summit 2018 та сертифікати на туристичні поїздки. Студенти також отримуватимуть менторську допомогу та зможуть взяти участь у International Startup University Battle у Копенгагені.

Фото: ВНАУ

Автор: Микола Геркалюк

Поділитись публікацією
Вгору