Вінницькі степістки танцюватимуть на Чемпіонаті світу під «ДахуБраху». ВІДЕО

Вони пішли проти звичної системи і поєднали американський степ із українською музикою та одягом, що принесло вінничанкам перемогу на Чемпіонаті України зі степу та «квиток» та Чемпіонат світу «IDO World Tap dance Championships», який відбудеться в грудні цього року у Німеччині.

Вінницькі степістки вже не вперше отримують перемогу на всеукраїнських та міжнародних чемпіонатах. Три золота на Чемпіонатах України у 2015, 2016 та 2017 роках, бронза чемпіонату Європи (2017) та золото і бронза чемпіонату Світу 2016 ( у різних категоріях). Ці дівчата з дитинства знають, що таке ритм та пройшли довгий шлях до перемог і цьогорічний Чемпіонат України зі степу не став виключенням.

Ті, що пишуть музику ногами: як три вінницькі дівчини стали кращими степістками планети

Яна Лісова та Євгенія Дудник-Танасюк із команди «Flame tap» знову отримали золото у номінації «Дует. Дорослі». Цей етап був відбірковим до участі на Чемпіонат світу «IDO World Tap dance Championships», який відбудеться в Різі (Німеччина) вже у грудні цього року.

 

Яна Лісова розповіла Vежі, що цьогоріч вони зробили абсолютно нестандартний номер для «степового світу»:

– Ми з Женею довго не могли придумати концепцію номеру. Але ідея була одна – треба щось до «мозку кісток» українське. На чемпіонаті світу в Німеччині вже декілька років підряд спостерігається якась незрозуміла любов до іспанських мотивів. Дуже багато виступів “аля-фламенко”, іспанська музика, ритми, а виконують всі, кому не лінь, тільки не іспанці. Ми з Женею мучились, мучились. А потім такий діалог : «Я: треба вибрати українського виконавця. Вона: тільки не попсу якусь типу Монатіка чи Дорна. Я: ДАХАБРАХА. Вона: 100 пудов. Не поймуть, то не поймуть.»

Яна говорить, що розуміла ризикованість ситуації, адже американський степ із такими українськими мотивами ще не поєднував ніхто. Дівчата вирішили, що при попередніх їхніх нагородах тут «або пан або пропав». Для номеру степістки обрали композицію «Шо з-под дуба».

– ДахаБраха для мене особливі артисти. Давно дуже хотіла під цю музику танювати, але вважаю, що вона занадто самодостатня. Звуки степа там тільки заважають. Але ми вирізали многоголосся (при всій любові і повазі до співачок) і взяли тільки бекграунд-мотив. Достатньо швидко поставили. Музика надихає, – додає Яна.

Показати американський степ з української автентичністю дівчата вирішили ще через те, що в журі цього року були світові зірки степу з Америки, Бразилії, Іспанії, адже чемпіонат відбувався в рамках Міжнародного степ-фестивалю в Одесі.

– Це неймовірні степісти, ментори, майстри, які бачили все. Технікою їх не здивуєш. Ми це знали, тому і пішли на експеримент. Хай знають наших! Нашу культуру, музику, одяг. Все з елементами українського. Навряд чи в “Америках” таке танцюють, – говорить Яна.

Дівчина зізнається, що на чемпіонаті були технічно сильніші за них учасники. Наприклад, хлопці із Одеси, які також багаторазові чемпіони світу, а також сильні дівчата з Києва. Вінничанки на один бал випередили одеситів, що допомогло їм отримати золото в своїй категорії.

Та чи поїдуть дівчата на Чемпіонат світу знову під питанням, адже їздять вони за власний рахунок.

– З кожним роком організовувати поїздки важче і важче. Як фінансово, так і фізично. Хоча фізичне впирається в фінансове. Коли вимушений працювати на гроші, на танці вже не вистачає сил. Тому ми довго вагалися, чи брати участь цього раз, але вирішили не здаватися, адже крім нас діючих степістів більше нема, тому ми відчуваємо відповідальність за розвиток степу в Вінниці. Адже чемпіонат – це не тільки змагання, місце та приз. Це, перш за все, обізнанність у нових тенденціях цього мистецтва. Ми прагнемо, щоб наші учні були на міжнародному рівні, не від’їжджаючи закордон (поки що), тому знову вирішили вступати в бій. В бій з труднощами організації поїздки, напевно, а не з нашими колегами.

Фото та відео з особистої сторінки Яни Лісової у Фейсбуці

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією
Вгору