× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Вінницькі спортивні школи придбали байдарки та каное на два мільйона. ФОТО

Дві вінницькі спортивні школи отримали майже два мільйона гривень на спортивний інвентар. Загалом придбали декілька байдарок, весел та каное, щоб спортсмени-веслувальники могли розвиватися та здобувати призові місця на чемпіонатах. 

Вінницька обласна спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резерву з веслування ім. Юлії Рябчинської та Вінницька школа вищої спортивної майстерності отримали з обласного бюджету 1 947 000 гривень, за які нещодавно придбали необхідний спортивний інвентар.

Майже 600 тисяч отримали в СДЮСШОР ім. Юлії Рябчинської і ці кошти витратили на купівлю 13 різних байдарок, двигуна для човна та на чотири весла з замком. До речі, в середньому вартість спортивних весел становить від 300 до 800 євро.

Вінницькій школі спортивної майстерності на 1 347 100 гривень придбали два каное, байдарку та п’ять весел.

Сьогодні, 21 травня, придбані човни показали заступнику голови ОДА Олександру Крученюку. Щоправда, винесли не всі байдарки та каное, адже деякі ще не прибули до закладів, а інші вже поїхали зі спортсменами на змагання.

– Веслування на байдарках та каное є найпріоритетнішим олімпійським видом спорту у Вінницькій області, – розповів директор Вінницької школи вищої спортивної майстерності Андрій Корнійчук. – Ми маємо цілу плеяду видатних спортсменів, які представляли нашу державу на олімпіадах та займали призові місця. Весь професійний інвентар надзвичайно дороговартісний. Наприклад, чотиримісне каное коштує близько 7,5 тисяч євро, а одномісні – 126 тисяч гривень.

Він також додав, що човнів все ще бракує, адже дітей, які бажають займатися цим видом спорту досить багато і необхідно ще принаймні 20 байдарок та каное. Тому вони сподіваються, що обласна влада буде й надалі підтримувати та допомагати з придбанням необхідного спортивного інвентаря.

Оглядаючи придбані човни, Олександр Крученюк та депутатка обласної ради Людмила Станіславенко порівнювали нові байдарки зі старими, розглядали матеріали, з яких вони виготовлені, а ще дивувались тому, як в таких невеликих човнах можуть поміститися спортсмени і як тримають рівновагу на воді.

Директори спортивних шкіл розповіли, що деякі іноземні команди змінюють човни після кожних змагань, а ось у іхніх закладах досі є човни, придбані ще 16 років тому. До того ж, українські виробники часто поступаються якістю європейським.

Здавалося, прохання спортсменів щодо більшої кількості байдарок та каное мали певний вплив, адже чиновники одразу почали міркувати чи можливо буде знайти в обласному бюджеті додаткові кошти на спортивний інвентар для закладів.

– Діти приходять і бачать, що сідають у гарний човен і теж хочуть, ще взяти гарне весло, а не дерев’яне.

Серед усіх човнів, показали чотиримісну байдарку, яку за якість жартома називають “Бентлі серед човнів”. Придбали її ще минулого року і за характеристиками вважають найкращою в світі. Незабаром до вінницької спортивної школи прибуде подібне каное.

– Ми йдемо до того, щоб не просто купувати устаткування, а покращувати матеріально-технічну базу тими човнами, які відповідають усім стандартам і з якими спортсмени виступатимуть на чемпіонатах Європи, України та світу, – розповів Олександр Крученюк. – Для спортсмена потрібно бути єдиним цілим з човном, на якому він займається, тому якість човна та весел має  надзвичайно велике значення для того, щоб досягати гарних результатів.

– Я завжди говорив, що якщо ми не будемо вкладати мільйони грошей в фізичну культуру та спорт, то будемо вкладати мільярди грошей в медицину. Думаю, що Вінницька область на сьогодні одна з найкращих областей, яка приділяє найбільше уваги спорту, – додав заступник голови ОДА.

У найближчих планах на цей рік ще й купівля човнів для тренування спортсменів. У майбтньому, коли у бюджеті знайдуть кошти, то зможуть розпочати будівництво комплексу, де займатимуться спортсмени з багатьох видів спорту. Щоправда, коли саме це буде Олександр Крученюк не уточнив.

Фото Ольги Мірошниченко

 

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору