Вінницькі поети та музиканти приєдналися до «ЛітераТуру», аби врятувати життя 22-річної франківчанки

Вінницькі поети та музиканти приєднуються до Всеукраїнського благодійного проекту «ЛітераТур» на підтримку онкохворої Юлії Дмитренок. На лікування дівчинці потрібно 100 000 євро, тому творча спільнота майже з усієї України вирішила активно збирати кошти на лікування.

Діагноз 22-річної франківчанки Юлії Дмитренок гостра мієлоїдна лейкемія (рак крові). Наразі у дівчини стався рецедив і вона знаходиться на лікуванні у Чехії, саме тому творча спільнота майже з усієї України активізувалася задля допомоги. Ініціатори «ЛітераТур» – благодійна організація – «Konyk Help» запропонувала і вінничанам долучитися до акції. Координаторка вінницького туру поетка Анна Чатич розповідає Vежі, що про Юлії дізналася на одних із читань у Івано-Франківську.

  • Мене запросили читати на літературному вечорі “Дотик слова”, який організовував Богдан Кирста в книгарні «Є» в Франківську. Там до мене підійшла дівчинка, як виявилось пізніше, Христя – ФРІшниця, яка допомагала з організацією такого дійства в Івано-Франківську. Вона й запитала, чи реально в Вінниці таке організувати та чи можу я допомогти з координуванням заходу в нашому місті. Я погодилась одразу, тому що мені дуже сподобалась концепція туру, ідея того, що залучаються не лише відомі митці, а й молодь, яка хоче розвиватись.Тоді я ще не була знайомою з Юлею, але як лиш почула першочергову мету такого вечору, захотілось бути корисною, – розповідає Анна.


Із Юлею Анна познайомилася вже в Івано-Франківську під час читання на ЛітераТурі там.

  • Юля надзвичайно світла і тепла людина, дуже добра та весела. Насправді, коли я з нею особисто познайомилась, мені захотілось зробити все, що можу і навіть більше, аби їй допомогти. Мені важко уявити, якою сильною треба бути, щоб боротись з хворобою знову і знову. Наразі в Юлі стався рецидив, вона знаходиться в Чехії на першому курсі хіміотерапії, – говорить організаторка та додає, що від цифр її  «з ніг зносить»: 20 тис. чеських корун коштує перша хімія і це всього 20 таблеток. Операція з пересадки кісткового мозку – 100 тис євро.

Тому вже 19 листопада о 18.30 в креативному просторі «Артинов» читатимуть власні вірші Анна Чатич, Сергій Татчин, Богдан Куценко та Марина Кордонець, а музичну частину забезпечуватимуть «Тільки Світло», «ALIUM», «Jazzforacat»

  • Я в першу чергу згадала всіх з нашого літературного роз’єднання “Михайло Михайлович”. Де з ким встигла сконтактуватись вже, коли зустріла Сашка Вешелені і при нагоді запитала його, кого запросити. Імена ті ж самі прозвучали. Але він надав мені сміливості поговорити з Сергієм Татчином, якого я планувала як хедлайнера поетичної частини запросити. Завдяки якісь магії, саме коли ми з Сашком говорили в rнигарні про нього, заходить пан Сергій. Я одразу до нього підійшла, і він безвідмовно погодився. А далі вже, до когось достукалась, в когось не вийшло – так і сформувався склад.
  • Наразі ще працюю над залученням молодих поетів, але то вже по знайомих вишукую. Що стосується музичної частини, то я хотіла залучити наших локальних гуртів, які були досить відомими в Вінниці. Але графіки різних музичних гуртів збігались з датою вечору.Знайома мені підказала звернутись до Jazzforacat. Зовсім випадково я натрапила на молодий гурт з педагогічного університету Alium, які мені дуже сподобались. Своєрідною родзинкою стануть київський гурт Тільки Світло – бо то, як на мене, щось неймовірне, – розповідає Анна.

Дівчина говорить, що вірить в людей та в те, що мистецтво в поєднанні з добром – це космічна суміш.

  • Сила мистецтва в тому, що воно об’єднує. І для того, щоб врятувати життя Юлі нам треба просто об’єднатись, – додає організаторка.

Вхід на подію 30 гривень. Ця символічна сума може допомогти дівчині швидше подолати хворобу.

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією
Вгору