Вінницькі острови, інтерактивний “Щедрик” та Яблука Коцюбинського: архітектори й митці пропонують 30+1 ідею для Вінниці. ГРАФІКА

“Агенція просторового розвитку” почала публікувати серію міських проектів, які потенційно можуть  вплинути на розвиток Вінниці.

Ініціатива під назвою “30+1 ідея для міста” – це проекти, що спрямовані на розвиток і розбудову міського простору. Починаючи з 2-го січня, “Агенція просторового розвитку” майже щодня публікує один проект. На даний момент для ознайомлення доступно 6 проектів, які пропонують варіанти розбудови простору навколо Південного Бугу, створення сцени в Парку Дружби народів, переосмислення території музею-садиби Коцюбинського та створення локації в Центральному парку, присвяченої “Щедрику” . Розробкою проектів займались фахівці вінницького Архіклубу спільно з іншими активістами.

Сцена

В проекті пропонують облаштування в Парку Дружби народів вільної для використання публічної локації для творчих подій. Передбачається створення самої сцени та місць для сидіння.

Проект розроблено в рамках “Urban future school” Денисом Камінським, Максимом Кравчуком, Володимиром Ходаком та Сергієм Яківчуком.

Читайте також: Цього року у Вінниці відремонтують парк Дружби народів за понад три мільйони

Яблука Коцюбинського

Автори проекту пропонують переосмислення та просування Саду Коцюбинського як унікальної локації в місті. Згідно з планом, передбачається висадка плодових дерев на території музею Коцюбинського, зокрема яблунь, груш та вишень.

Проект розроблено в рамках “Urban future school” Тетяною Волошиною, Олександром Марченком, Олександром Никитюком та Віталієм Янковим.

Читайте також: У Вінниці планують відремонтувати музей-садибу Михайла Коцюбинського

Алея 12,7

Пропонується створення безперервної алеї по всій довжині лівого берегу Південного Бугу в тій частині, що протікає через Вінницю. Згідно із задумом, алея має починатись на Сабарові та закінчуватись в районі Меморіалу визволення. Її протяжність буде 12,7 км, що й дало назву проекту.

Автори: Олександр Коротких, Вікторія Кравчук, Максим Кравчук, Максим Крамар.

Читайте також: У Вінниці хочуть реконструювати набережну Бугу «від мосту до мосту»

 

Вінницькі острови

В даному випадку автори проекту пропонують різні варіанти переходу з набережної Рошен на острів Кемпа. Це може бути пішохідний місток (представлено кілька варіантів) або ціла система малих острівців, з’єднаних містками, по яких можна буде потрапити на Кемпу, а з неї на інший берег Бугу. Розробники проекту водночас прописали й потенційні мінуси своїх ідей. Наприклад, в одному з варіантів пішохідний місток  буде перекривати вид на фонтан або на Центральний міст, якщо дивитися з іншого боку.

Автори: Олександр Коротких, Максим Крамар, Артем Кужель.

Читайте також: Чи Фестивальний острів Кемпа? Вінниця шукає сенс для міського скарбу на Бузі

 

Пором

Тут мова йде про відновлення історичної локації – поромної переправи між Бригантиною та Кумбарами.

Читайте також: Парк Кумбари «проситься» на ремонт: вінничани збирають підписи, а чиновники поки не розкривають планів

Ідея № 6 – різдвяна

Пропонується створення в Центральному парку пам’ятника – просторово-інтерактивної композиції, присвяченої “Щедрику” та Миколі Леонтовичу. На думку розробників проекту, такий пам’ятник буде створювати сучасне розуміння всесвітньо відомого твору та постаті композитора.

Автори: Ігор Чепугов, Олександр Шемет.

Читайте також: “Щедрик”-2018: вінницька версія. ВІДЕО

Позначки: , , , , , , , , , , ,

Автор: Микола Геркалюк

Поділитись публікацією
  • Ірина Гузовька

    Давно пора вшановувати своїх рідних (що до М.Леонтовича та інш. діячів культури та мистецтва), а не до цього часу тішитись тим, що у нас Центр.Парк носить ім”я М Горького. Ну стоїть там пам’ятник йому, то нехай і стоїть. А невже на Вінничині більше немає чиїм достойним іменем назвати найулюбленіше місце відпочинку городян і гостей міста??!

  • simaasan

    Алея від Сабарова до Меморіалу ідея на превеликий жаль утопічна. Щоб зруйнувати весь той непотріб що його набудували вінничани на березі Бугу потрібні просто титанічні зусилля. Але от Вишенські озера ще не остаточно втрачені.

  • simaasan

    Район де розміщений музей Коцюбинського не має жодного нормального скверу. Останній за Будинком офіцерів віддали попам під чергову церкву. Найбільш вдалою ідеею для містян і для самого музею вважаю перетворити сад музею на тематичний публічний сквер – а вхід до нього обладнати одразу за Памятником Михайлу Коцюбинському від проспекту.