«Вінницькі» на Ялтинській конференції YES: голографічна зустріч з Гокінгом та 25 мільйонів готівкою

Минулого тижня в Києві відбулася 14-та щорічна зустріч Ялтинська Європейська Стратегія (YES), на яку з’їжджаються як світові лідери, так і учасники з усієї України. Це – простір для спілкування, натхнення, обміну ідеями та досвідом.

Відвідали захід і вінницькі чиновники та депутати, про що поділилися думками з Vежею.

Максим Студілко, заступник начальника управління молодіжної політики та оздоровлення Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА:

– Взяти участь в Ялтинській Європейській Стратегії мені довелось вперше і тепер цей захід став для мене певним маркером своєї річної діяльності – чи достойний я буду запрошення на наступну зустріч. Рівень проведення заходу вражає! Інноватика – це те, що рухатиме нашу планету до розвитку та прогресу, саме тому голографічно до YES завітав легендарний Стівен Гокінг, котрий пообіцяв наступного разу зустрітись в космосі. Питання інновацій відтепер буде одним з ключових на наступних зустрічах.

Особливо хочеться відзначити відкритість всіх гостей та учасників. В будь-яку перерву можна було підійти до міністра чи чиновника Адміністрації Президента і вільно та конструктивно проговорити ті чи інші проблеми і питання, які з’являються в процесі роботи. Це вражаючє і показує відкритість вищої влади та готовність до співпраці в демократичному руслі. Найбільше запам’яталися виступи Президента України та Прем’єр-міністра. Окрема подяка міністру економічного розвитку та торгівлі позапопереднього уряду – Павлу Шереметі, саме він був модератором нашої панелі регіональних лідерів.

Найважливіший принцип, який я виніс із зустрічі, звучить так: “нічого не очікуй, нікого не звинувачуй, щось зроби”. До цього і закликаю всіх моїх друзів, знайомих та тих, кому моя думка цікава!

Світлана Ярова, депутатка Вінницької міської ради:

– Ялтинська Європейська Стратегія (YES) не просто провідний форум країни, де обговорюється європейське майбутнє України в глобальному контексті, це середовище для нових партнерств, домовленостей, можливостей. Якість запрошених гостей конференції настільки висока, що ти в повітрі відчуваєш запах влади та грошей.

Причому, цього року не тільки в переносному, але і в буквальному сенсі. YES завжди супроводжується кількома перфомансами та інсталяціями: одним із перфомансів був перерахунок 25 мільйонів гривень вручну протягом двох днів! Та мені більше сподобалась центральна інсталяція – підвішені будівельні інструменти, які створювали коридор: коли ти проходиш цей коридор, у тебе ніби з’являються крила з інструментів. Дуже цікаво. То ніби натяк для кожного учасника – бери інструменти, які тобі потрібні, і будуй.

Коли ти потрапляєш в цю атмосферу, коли поряд виступають Джон Кері, Кондоліза Райс, Стівен Гокінг, Девід Камерон,  у тебе немає шансів не здійснювати зміни довкола себе. Якщо ти приїхав з YES і не змінюєш світ, не будуєш країну, не ростеш над собою і не підтягуєш оточення до рівня тих людей, котрим ти тиснув руки ще вчора, – ти дарма зайняв чиєсь місце на цій конференції.

На панелі регіональних лідерів ми мали шанс за модерування Павла Шеремети face2face поспілкуватись з вищезгаданими політиками, європейськими посадовцями та діючими міністрами України, які не на камеру відкривали секрети, розповідали про можливості та застерігали від бездіяльності.

Володимир Онофрійчук, депутат Вінницької міської ради:

– Я вже вдруге відвідую цей форум: якщо перший раз ще не дуже усвідомлюєш, що відбувається, то наступного разу я дуже прагнув туди поїхати, хотів поділитися нашими здобутками та ідеями. Також моя мета була – привезти звідти те, що можна реалізувати у Вінниці.

Під час спілкування на YES можна зрозуміти, де знаходиться твоя область, на якому місці, на якому етапі розвитку. Коли ми слухали колег, то розуміли, що ми на крок попереду. Вінницю постійно ставили за приклад і колеги цікавилися, завдяки чому наше місто так феноменально розвивається. А так відбувається тому, що керівництво міста зацікавлено у розвитку соціально-економічного потенціалу, а ще тому, що в інших містах більше цікавляться політикою, а ми – займаємося якісними змінами та робимо реальні справи. Менше політики, більше праці. Так і спікери на форумі нам радили: “Закатуйте рукава і йдіть та працюйте”.

Вінниця – найкраще місто в Україні по комфорту, тож нашим вінницьким феноменом прориву цікавилися і вже хочуть приїхати подивитися: відомий політолог Тарас Березовець, а також директор телеканалу ICTV, він збирається зняти сюжет про Вінницю.

Анастасія Островерхова, заступниця начальника відділу підтримки бізнесу департаменту економіки і інвестицій:

– Як тільки я побачила інформацію про зустріч Ялтинської європейської стратегії у Фейсбуку, одразу почала заповнювати заявку. Масштаб та рівень заходу вражають! Ще більше вражає той масив компетенцій та контент, яким з нами ділились спікери. Вдалось почути багато історій успіху від колег з інших міст та отримати заряд енергії для подальшої роботи. Вдячна за можливість бути частиною YES!

Директор департаменту економіки і інвестицій, депутат Вінницької міської ради Віталій Погосян:

– 14-та щорічна зустріч Ялтинської європейської стратегії стала майданчиком для обговорення поточної роботи регіональних лідерів зі всієї України. Завдяки модератору панелі Павлу Шереметі, нам вдалось структурувати всі виступи спікерів та, опираючись на їхній досвід і відповіді, напрацювати короткострокові плани роботи у своїх громадах. Спілкуючись з колегами з регіонів, ми переконались у тому, що працюємо над правильними проектами і в багатьох питаннях маємо передовий досвід. Компетентність, цілісність рішень та командна робота Вінницької міської ради є нашою ключовою перевагою. Разом з колегами ми розповіли про впровадження партиципаторного бюджету, Вінницький індустріальний парк, співпрацю з UBC Group, Майстерню міських поривів та Школу молодого посадовця. Участь у YES надихає!

Фото – з FB-сторінок Максима Студілка, Світлани Ярової, Віталія Погосяна,

Анастасії Островерхової, Володимира Онофрійчука

Автор: Тетяна Панкратьєва

Поділитись публікацією
Вгору