«Вінницькі» на Форумі у Львові: хто і що презентуватиме на найбільшій книжковій події України

Два дні залишилося до початку однієї із наймасштабніших книжкових подій України, а саме Форуму видавців. Кого з вінницьких авторів можна буде побачити та почути у Львові та чим вони дивуватимуть гостей.

Близько 1000 культурних та освітніх заходів за 5 днів на різних локаціях Львова. Безліч книг, презентацій, концертів, перформансів та читань. Не обійдеться цьогорічний форум і без вінницьких авторок. Їх, звичайно, не так багато, як львівських та київських, але все-таки декілька знакових постатей є.

Катерина Калитко

Беззаперечною лідеркою за кількістю та важливістю подій є поетка, письменниця, перекладачка Катерина Калитко. У пошуку за автором, ми знаходимо 4 події, але Катерина розповіла, що насправді їх 6.

  • Найважливіші для мене, безумовно, презентація “Землі Загублених” і “Сараєва для початківців”. Перша – моя етапна книжка, яка вже живе самостійним життям і щоразу вимагає говорити про себе якось по-новому. Друга книжка – неймовірно сильний текст Озрена Кебо, воєнний і гуманістичний. Цей переклад довго йшов до українського читача, але приходить в якийсь внутрішньо правильний момент – коли суспільні цінності, збурені війною, починають ставати на місця в правильному порядку. Це дуже сильна, важлива для мене книжка – і як для перекладача, і як для людини, що колись давно її прочитала. А тепер закликаю це зробити всіх інших, – розповіла Vежі Катерина Калитко.

«Земля загублених» Калитко: де заховалися Вінниця, Крим та в чому страх?

Окрім цих двох презентацій, Катерину Калитко можна буде побачити і почути на дискусії «Шари і глибини досвіду» разом із Галиною Крук та Гаською Шиян. Від цієї розмови авторка очікує нагоди зайвий раз зазирнути в себе і, можливо, нарешті трохи краще себе зрозуміти.

Є у форумній програмі і подія, про яку Катерина раніше не знала. До читань під назвою «Тінь.День.Сум» авторку додали без її відома.

  • Тож, якщо організатори не з’являться з якимись поясненнями, є велика вірогідність, що цей захід я пропущу. Зате будуть чудові читання до десятирічного ювілею антології молодої поезії “Дві тонни”. Там я у компанії решти знакових двотисячників читатиму старі антологійні й зовсім нові вірші, – ділиться планами авторка.

Також Катерину Калитко можна буде побачити на презентації другої частини «Галереї чуття» від Nebo Publishing на форумній платформі Павла Гудімова. За словами поетки, це має вийти красива антологія з віршами українських поетів, зокрема її.

Варто додати, що на презентації книги «Земля загублених, або Маленькі страшні казки» відбуватиметься благодійний аукціон.

  • Для аукціону ми з ВСЛ візуалізуємо “Землю Загублених” – видавництво друкує листівки й постери з моїми фото із однойменного циклу. Це ті реальні місцини, де справді могли відбутися книжкові події. Значна частина фото – Крим, важлива для книжки територія, і решта фото чудово із ним “римуються”. Ми запропонуємо відвідувачам презентації й Форуму загалом придбати їх за певну символічну суму, щоб передати кошти сім’ям кримських татар-політв’язнів – вони саме зараз борються за свою землю. Це шляхетний проект моєї подруги й колеги Анни Вовченко, яка модеруватиме презентацію, і я дуже сподіваюся, що нам вийде хоч трохи допомогти цим сильним людям, – розповідає Катерина.

Час і місце:

14 вересня 16:00 — 16:45 Львівський інститут банківської справи (дворик) (вул. Коперника, 14, м. Львів) – «Шари і глибини досвіду» дискусія за участі Катерини Калитко, Галини Крук та Гаськи Шиян.

15 вересня 16.00 — 16.45 «Дзига» (вул. Вірменська, 35, м. Львів) – «Загублені люди віднайденої землі»: презентація книги оповідань Катерини Калитко «Земля загублених, або Маленькі страшні казки» та благодійна фотовиставка-аукціон авторки.

16 вересня 13.00 — 14.45 книгарня «Книжковий лев» (просп. Шевченка, 14, м. Львів ) – поетичний марафон до 10-ліття антології «Дві тонни»

16 вересня 14.00 — 14.45 «Дзига» (вул. Вірменська, 35, м. Львів) — презентація українського перекладу книжки Озрена Кебо «Сараєво для початківців» у перекладі Катерини Калитко

17 вересня 11.00 — 11.45 Готель «Leopolis», зал «Karelia» ( вул. Театральна, 16, м. Львів) – «На межі тексту й живопису: візуальні експерименти NEBO BOOKLAB PUBLISHING

Вікторія Гранецька

У вінницької письменниці Вікторії Гранецької графік також доволі насичений — презентація нової книги, курс письменницької майстерності та, звичайно, автограф-сесії.

Розпочнеться Форум видавців для Вікторії із майстер-класу «Рецепти літературної майстерності для авторів-початківців».

  • Це проект, започаткований засновницею міжнародної літературної платформи для письменників-початківців “ЛітМайданчик” Вікторією Михайловою та редакторкою журналу «Стос» Алісою Гаврильченко, які працюють з молодими авторами – проводять літературні конкурси, видають тематичні збірки. Саме вони запросили мене прочитати невеличку лекцію для початківців. На Форумі видавців ми будемо ділитися власним досвідом, а наступного року в рамках цього проекту вийде книга «рецептів» літературної майстерності для молодих авторів, – розповідає письменниця.

Того ж дня Вікторія матиме автограф-сесію на стенді видавництва «Фоліо» разом із ще двома авторками роману «Дім, в якому заблукав час» – львівською письменницею Анастасією Нікуліною та вінницькою поеткою Мариною Однорог.

  • Мені давно хотілося створити подібний книжковий проект, адже люблю експериментувати у творчості. Коли ж я зустріла однодумців, нас поєднала ідея написати незвичайну прозово-поетичну історію, котра прийдеться до смаку і шанувальникам якісної гостросюжетної літератури, і поціновувачам витонченої поезії. Сподіваюся, у нас вийшло, – говорить Вікторія.

Новий роман має дещо схоже із попередніми книгами, але й разюче відрізняється від всього, що писала Гранецька раніше.

  • В цьому романі ми вдалися до метафор та алюзій і «зупинили» годинниковий час, аби люди згадали про найважливіше. Фантастичне припущення, на котрому побудований роман, – це художній прийом, який свого часу добре спрацював і в антиутопії «ТІЛО™». А містика, сюрреалізм та ігри з підсвідомістю, можливо, нагадають читачам про «Мантру-оману». Щодо решти, то роман цілковито відрізняється від моїх попередніх книг. Це геть інша тональність оповіді, інший життєвий досвід, інші характери героїв… А насамперед – дуже ліричні вірші Марини Однорог, які органічно продовжують та поглиблюють романний сюжет, – розповідає Вікторія.

Час і місце:

16 вересня 16.00 CoMMuna (вул. Галицька, 1, м. Львів ) – майстер-клас «Рецепти літературної майстерності для авторів-початківців»

16 вересня 18.00 — 18.45 Палац Мистецтв, 3-й поверх, Стенд №318 (вул. Коперника 17, м. Львів) – автограф-сесія Вікторії Гранецької, Анастасії Нікуліної та Марини Однорог.

17 вересня 12.00 Фестиваль-ресторація «Лівий берег» ( просп. Свободи, 28, м. Львів) — презентація книги «Дім, у котрому заблукав час» за участі Вікторії Гранецької, Анастасії Нікуліної та Марини Однорог

17 вересня 15.00 — 15.45 Палац Мистецтв, 3-й поверх, Стенд №318 (вул. Коперника 17, м. Львів) – автограф-сесія Вікторії Гранецької, Анастасії Нікуліної та Марини Однорог.

Ірина Береза

Письменниця та поетка Ірина Береза їде на Форум видавців не з презентацією книги, а з проектом під назвою «Вихід», над якими працювала разом із вінницьким фотохудожником Вадимом Козловським та поеткою Еліною Свенцицькою. Обидві жінки переселенки — Береза із Криму, а Свенцицька з Донецька.

  • Проект “Вихід” створювався як поєднання двох боків бачення та візуального супроводу за допомогою фотографії. Весь масив проекту складається з діалогу авторів-переселенців мовою поезії та уривків прозаїчного тексту: тільки тексти, тільки почуття. Саме в цьому переломному моменті життя для нас з’явилась особлива Точка Творення, яка є для нас Вихід з важкого стану, друге дихання та нова гілка життя, – розповідає Ірина Береза.

Частиною проекту є роботи Вадима Козловського, які, за словами авторки, мають додати атмосферу та створити, окрім вербального, ще й чуттєвий імпульс цього проекту.

Час і місце:

17 вересня 12:30 — 13:15. Книгарня «Книжковий Лев» (просп. Шевченка, 14, м. Львів)

Фото з архіву Vежі, надані авторами та bit.ua

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією
Вгору