× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Вінницькі медики закликають зробити щеплення від кору дітям найближчого тижня

Медики Вінниці радять батькам, котрі ще не зробили власним дітям щеплення від кору, зробити його вже найближчого тижня. 

Про це йдеться в повідомленні Вінницької міської ради, поширеної сьогодні, 15 січня з офіційної сторінки Вінницької міської ради у Facebook.

У минулому році перші випадки корі у Вінниці були зафіксовані ще у серпні, це були двоє дітей, які приїхали з Одеси. Потім був один випадок у вересні, вісім у листопаді, тринадцять у грудні. У січні 2018 року виявлено три випадки.

«В Україні спостерігається підвищення рівня захворюваності на кір. Причиною цьому є сезонний циклічний перебіг вірусної інфекції. Щоб хвороба не поширювалась важливо робити щеплення, а від корі його роблять в 1 та 6 років. Тож раджу батькам, діти яких ще не щеплені від цієї інфекції, зробити це терміново в найближчий тиждень.  Наразі у Вінниці є достатньо вакцини», – каже директор департаменту охорони здоров’я Олександр Шиш.

Щоб зробити вакцинацію, потрібно звернутись у кабінети щеплень при центрах первинної медико-санітарної допомоги. Також будуть проводитись щеплення при школах та дитячих садочках. Для цього потрібно, щоб батьки дали письмову згоду на проходження цієї процедури.

Олександр Шиш  наголосив, що при перших же ознаках кору потрібно викликати лікаря додому. А це – підвищення температури, нежить, кашель, світлобоязнь, висипання на тілі. Наслідками ускладнень від кору можуть бути пневмонія, важка форма ларингіту, енцефаліт, менінгіт тощо.

Джерело – сайт Вінницької міської ради

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору